live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія хоче спростити переміщення військ між країнами ЄС

Європейська комісія ухвалила дорожню карту, спрямовану на усунення бар'єрів для безперешкодного транспортування військових частин і сил у рамках ЄС

Про це йдеться на сайті ЄК, передає Європейська правда.

З огляду на особливий статус збройних сил та обладнання, військова мобільність регламентується низкою національних рішень та правилами ЄС, через що швидке пересування військ значно ускладнюється.  

Ухвалений документ окреслює кроки, які необхідно вжити для усунення перешкод, що заважають швидкому переміщенню військової техніки та персоналу в ЄС, з метою полегшення та прискорення їхньої мобільності, щоб швидко і ефективно реагувати на внутрішні та зовнішні кризи.

"Швидкому переміщенню військового персоналу та обладнання перешкоджають фізичні, правові та нормативні бар'єри. Це створює неефективність державних витрат, затримки, збої та, насамперед, більшу вразливість. Настав час максимально збільшити цивільну та військову співпрацю в тому числі завдяки нашій ефективній та стабільній транспортній мережі", - сказала комісар з питань транспорту Віолета Балк.

До березня 2018 року високий представник з питань безпеки Федеріка Могеріні та Єврокомісія запропонують План дій щодо військової мобільності для схвалення державами-членами ЄС. 

  • 7 листопада генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що заходи з реформування структур НАТО значною мірою стали відповіддю на події в Україні.
  • НАТО має намір створити два нові командування, щоб покращити спротив загрозі, що надходить від Росії

 

новини партнерів

18 жовтня, 2018 четвер

18 жовтня, 2018 четвер

17 жовтня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати