live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Київрада пропонує заборонити поліетиленові пакети в Україні

На пленарному засіданні Київської міської ради 20 грудня депутати прийняли рішення направити звернення до Верховної Ради України з ініціативою законодавчо заборонити використання та продажу поліетиленових пакетів

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

За статистикою, щорічно в країнах-членах Європейського Союзу використовується більше 800 тисяч тонн одноразових поліетиленових пакетів, в середньому на одного громадянина ЄС припадає приблизно 190 торбинок. І лише близько 6% від їх загальної кількості йде на переробку.

“В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів. Період розкладання одного становить більше 100 років. Це призводить до забруднення навколишнього середовища, спричиняє засмічення вулиць, зелених та прибережних зон, водойм.”, - зазначив депутат Київради Костянтин Яловий.

Він також додав, що з огляду на це, близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють або обмежують використання поліетиленових пакетів

На сайті електронних петицій до Київської міської ради було зареєстровано відповідну ініціативу. Її було підтримано на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

Чинне законодавство не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

  Таким чином, питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів повинно  вирішуватися на державному рівні, тож Київрада звертається до Верховної Ради України з проханням вирішити питання заборони використання поліетиленових пакетів на законодавчому рівні.

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати