В Ізраїлі кажуть про мінімум 10 країн, готових перенести посольства в Єрусалим

МЗС Ізраїлю підтримує контакти зі щонайменше десятьма країнами, які готові почати процедуру переведення посольств до Єрусалима.

Про це заявив заступник глави МЗС Ізраїлю Ціпі Готовели, передає "Європейська правда".

За його словами, Ізраїль перебуває в контакті зі "щонайменше десятьма країнами, окремі з яких – у Європі" щодо цього питання. При цьому він не уточнив, про які конкретно країни йдеться.

"Інші країни визнають Єрусалим і оголосять про переведення своїх посольств. Друга країна зробила це, і я повторюю: будуть інші, це лише початок, і це важливо", - заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, коментуючи рішення Гватемали про переведення посольства до Єрусалима.

Нагадаємо, президент Гватемали Джиммі Моралес у ніч на понеділок, 25 грудня, оголосив, що розпорядився перенести посольство країни в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима.

Гватемала та сусідній Гондурас були двома із семи країн, які приєдналися до Сполучених Штатів та Ізраїлю в голосуванні проти резолюції щодо Єрусалима в Генеральній Асамблеї ООН. Проти голосували також Маршаллові Острови, Мікронезія, Науру, Палау і Того. Україна тоді участі в голосуванні не брала.

Сполучені Штати є важливим джерелом фінансової допомоги Гватемалі і Гондурасу. Президент Дональд Трамп погрожував припинити фінансову допомогу країнам, які підтримають резолюцію ООН.

Довідка:

Статус Єрусалима безпосередньо пов'язаний з конфліктом між Ізраїлем і Палестинською автономією, яку підтримують інші арабські держави і весь ісламський світ.

Це місто, особливо східна його частина, вважається священним для трьох релігій - юдаїзму, ісламу та християнства.

Ізраїль зайняв цей район під час Близькосхідної війни 1967 року і вважає місто невіддільною частиною своїх територій. Палестинці ж вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

За мирною угодою 1993 року, остаточний статус міста мав обговорюватися на наступних етапах мирних переговорів. Тоді право Ізраїлю на Єрусалим не визнало міжнародна спільнота. Всі країни, включаючи найближчого союзника Ізраїлю - США - розташували свої представництва в Тель-Авіві.

З 1967 року Ізраїль побудував в Східному Єрусалимі десятки кварталів, де тепер проживають приблизно 200 тисяч ізраїльтян. Поселення вважаються незаконними відповідно до норм міжнародного права, хоча Ізраїль заперечує це.

Читайте також: "Ісламську державу" майже знищено. Чому це не кінець війни з тероризмом