//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Трамп вперше у світі визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

Президент США Дональд Трамп виступив із заявою про те, що Вашингтон визнає Єрусалим столицею Ізраїлю і починає процес перенесення американського посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва в Єрусалим

Про це повідомляє "Голос Америки".

Президент заявив, що зволікання в цьому питанні не має нічого спільного з досягненням миру на Близькому Сході.

"Прийшов час визнати Єрусалим столицею Ізраїлю", - сказав Дональд Трамп.

Він також підкреслив, що Ізраїль має право сам визначати свою столицю. Президент відмітив, що Єрусалим є місцем перебування уряду Ізраїлю, його законодавчих органів і верховного суду. Трамп нагадав, що Єрусалим є центром трьох великих релігій світу.

Президент США констатував, що прийняте рішення не означає послаблення прихильності США пошуку довгострокового миру в регіоні. Він також відмітив, що нинішній крок не пов'язаний з вирішенням спірних питань, зокрема, про кордони.

Президент сказав, що США глибоко прихильні справі досягнення мирної угоди, прийнятної для обох сторін.

Папа Римський Франциск виразив "глибоку заклопотаність" цим рішенням, а Туреччина скликала засідання Організації ісламської співпраці, щоб скоординувати відповідь.

Арабські і мусульманські країни попереджають, що будь-яке рішення про перенесення посольства США може посилити напруженість в регіоні і перекреслити зусилля США із досягнення арабо-ізраїльської мирної угоди.

  • Статус Єрусалима безпосередньо пов'язаний з конфліктом між Ізраїлем і Палестинською автономією, яку підтримують інші арабські держави. Це місто, особливо східна його частина, вважається священним для трьох релігій - юдаїзму, ісламу та християнства.
  • Ізраїль зайняв цей район під час Близькосхідної війни 1967 року і вважає місто невіддільною частиною своїх територій. Палестинці ж вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.
  • За мирною угодою 1993 року, остаточний статус міста мав обговорюватися на наступних етапах мирних переговорів.

новини партнерів

‡агрузка...

24 серпня, 2019 субота

23 серпня, 2019 п'ятниця

24 серпня, 2019 субота

23 серпня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати