Національні та етнічні меншини Польщі обурені зростанням агресії у польському суспільстві

Представники етнічних груп, які мешкають у Республіці Польща, висловили "величезне занепокоєння зростаючою хвилею агресії у польському суспільстві"

Про це йдеться у їхній спільній заяві до керівництва цієї держави, передає Еспресо.TV

Читайте такожЯк у боротьбі за власне добре ім'я Польща може його втратити

"З країни, яка  була колискою свободи та толерантності впродовж років ми перетворюємось на державу,  яка в очах світу та наших громадян, іншої, ніж польська національності, починає ставати дедалі більш ксенофобською країною. Це  руйнує позитивний імідж Польщі у світі, країни, яка є  батьківщиною "Солідарності", найбільшого демократичного руху у другій половині минулого століття", - йдеться у тексті документа.

Читайте такожХто виграє, а хто програє від польського закону про "бандеризацію"

Нижче наводиться повний текст звернення                                          

"Заява

Від імені національних та етнічних меншин, які ми представляємо у Польщі, хочемо висловити величезне занепокоєння зростаючою хвилею агресії у  польському суспільстві у національному, расовому та релігійному контекстах. З країни, яка  була колискою свободи та толерантності впродовж років ми перетворюємось на державу,  яка в очах світу та наших громадян, іншої, ніж польська національності, починає ставати дедалі більш ксенофобською країною. Це руйнує позитивний імідж Польщі у світі, країни, яка є батьківщиною "Солідарності", найбільшого демократичного руху у другій половині минулого століття.

Виняткове занепокоєння та несприйняття у нас викликають численні та скандальні прояви антисемітизму, які ми спостерігали протягом тижня, коли Сейм прийняв поправку до закону про Інститут національної пам'яті. Звучать недостойні, підлі висловлювання запозичені з шовіністичного репертуару найгіршого штибу. Ці голоси звучать особливо зловісно напередодні 50-тої річниці березня 1968 року - одна з найтемніших сторінок сучасної польської історії, коли комуністична влада вдалася до расистських методів, щоб здобути прихильність населення для перерозподілу у власних рядах. А також для зміцнення зв'язків між Польщею та імперським центром у Москві.

"Ми, польський народ - всі громадяни Речі Посполитої", - так написано у конституції нашої держави. Отже, ніхто не має права забороняти іншому громадянинові бути членом політичної національної спільноти незалежно від кольору шкіри, етнічної або релігійної приналежності. Ніхто не має права виключати когось із цієї спільноти. Закликаємо владу Польщі, Президента, Парламент та Уряд поважати ці основні принципи і протидіяти усім формам ксенофобії, нетерпимості та антисемітизму.

Варшава, 2 лютого 2018 року

Маріола Абковіч - представник  караїмської спільноти у спільній комісії уряду та національних і етнічних меншин

Юзеф Чіонґва - проф., докт. габ., провідник Товариства словаків

Стефан Дудра - проф., представник лемківської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Артур Ґжендзіцкі - представник кашубської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Альдона Юркун - представник литовської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Степан Клапик - провідник Об’єднання лемків

Артур Конопацький - представник татарської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Мірослава Копистянська - представник лемківської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Григорій Купріянович - докт., представник української спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Анна Макувка-Квапісевич - представник єврейського товариства "Чулент"

Йоланта Маліновська-Віактор - провідник врядування спільноти литовців у Польщі

Людомір Моліторіс - докт., генеральний секретар Товариства словаків, представник словацької спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Зенон Соколов - представник російської спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Петро Тима - голова Об’єднання українців у Польщі, представник української спільноти у спільній комісії уряду та національних та етнічних меншин

Алгірдас Ваіцеукаскас - провідник Товариства литовців у Польщі"