В Пуерто-Рико масово тікають криптоінвестори. Як потрощений острів перетворився на рай для біткоїна

Ураган Марія привів до серйозних руйнувань на території Пуерто-Ріко, але в той же час зробив острів в Карибському морі притулком для американських криптоінвесторів

Підприємці, які заробили мільярди на криптоманіі, вирішили побудувати в Пуерто-Рико крипторай - зі своїм банком, аеропортом і бізнес-інкубатором, але без податків і жорсткого регулювання, пише The New York Times.

Десятки американських підприємців з блокчейн-індустрії почали мігрувати в Пуерто-Рико через кілька місяців після урагану Марія, який привів до колосальних руйнувань і змусив владу шукати нові способи відродження економіки.

Постійні перебої з електрикою після стихійного лиха зробили острів непридатним для майнінгу, а ось для розвитку криптовалютного бізнесу в Пуерто-Рико поки є всі умови.

Взимку десятки американських підприємців зі сфери блокчейн-розробок продали свої будинки і автомобілі в Каліфорнії і полетіли на острів в Карибському морі, щоб побудувати тут нову "державу в державі" зі своїми правилами.

Як пише The New York Times, інвесторів привернула не тільки можливість відновити інфраструктуру острова і побудувати свій "крипторай". Багато хто втік в Пуерто-Рико від податків.

Резиденти території автоматично звільняються від федерального індивідуального прибуткового податку і податку на прибуток від приросту капіталу, а також можуть платити податки на комерційну діяльність за вигідними умовами. При цьому за резидентами зберігається американське громадянство.

Влада новими криптоінвесторами вельми зацікавилася. Так, губернатор Пуерто-Рико Рікардо Росселлі пообіцяв виступити на блокчейн-саміті Puerto Crypto, який відбудеться в березні. "Ми відкриті для кріптобізнесу", - визнала представниця Міністерства економічного розвитку і комерції Еріка Медіна-Веччіні.

Вона також додала, що влада Пуерто-Рико готують нову рекламну кампанію для залучення інвесторів зі слоганом Paradise Performs.

Кріптоінвестори, що сколотили мільярди на біткойнов і альткойнах, також називають Пуерто-Рико раєм. По крайней мере, сподіваються, що він ним стане. На території острова американці хочуть побудувати свою кріптоутопію під назвою Сол. Нове місто буде базуватися на блокчейне, а в обороті будуть знаходитися тільки віртуальні гроші. Інвестори вже доглядають місця для аеропорту та пристані, а також планують відкрити перший кріптобанк.

Поки більшість інвесторів зосереджена в історичному районі Старий Сан-Хуан. Базою для експатів став готель Monastery, який майже не було порушено ураганом.

Серед новоприбулих експатів NYT називає засновника новинного сайту CNET і блокчейн-компанії Videocoin Хелсі Майнор і директора Bitcoin Foundation Брока Пірса. На острів також перебралися творець блокчейн-сервісу Lottery.com Метт Клеменсон і технічний директор Blockchain Industries Брайан Ларкін, який заробив на криптовалюті $ 2 млрд.

"Ми щедрі капіталісти, які будують щедру економіку. Пуерто-Ріко завжди був таємним скарбом, на який багато хто не звертав належної уваги. Може зараз, через 500 років, нам вдасться змінити ситуацію", - сподівається Клеменсон.

Більшість інвесторів визнає, що влада США намагається задушити криптоекономіку. А Пуерто-Рико дає можливість не тільки звільнитися від кайданів регулювання і податків, а й вперше в історії створити власну валюту.

Втім, деякі жителі побоюються, що разом з американськими криптоінвесторами острів накриє хвиля "криптоколоніалізма". За словами пуерториканців, територія може стати "податковим ігровим майданчиком для багатіїв" і експериментальною лабораторією. Чи отримають якусь вигоду від усього цього місцеві жителі, наразі не зазначається.

Читайте також: Маніпулювати, заробляючи мільярди. Чому курс біткоїна "скаче" на десятки тисяч доларів

  •