Наразі ані Порошенко, ані Тимошенко не готові впевнено перемогти на президентських виборах-2019, - екс-голова КВУ

Чинному президенту Петру Порошенку та голові опозиційної партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко треба буде докласти неабияких зусиль для впевненої перемоги у 2-му турі президентських виборів 2019 року

Про це заявив народний депутат від Радикальної партії, багаторічний голова Комітету виборців України (1996-2009) Ігор Попов в ефірі програми "Вердикт" із Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

"Поки що результати групи "Рейтинг" (див. діаграму - Ред.) показують, що в українській політиці немає явного лідера. Немає об'єднаного кандидата від усієї влади, і немає об'єднаного кандидата від усієї опозиції. Й тому для Порошенка шанс виграти з'явиться у тому випадку, якщо він зможе об'єднанти усіх політиків, які сьогодні у владі, і вони виступлять на його підтримку. Якщо на його підтримку виступлять Кличко, Гройсман, Яценюк, це покаже, що є певна консолідація, і це однозначно додасть йому голосів, ресурсів і людей, котрі його підтримують", - пояснив він.

Схожа проблема, за його словами, наразі і у Тимошенко.

"Та сама проблема є у Тимошенко. Якщо на її підтримку виступили би інші опозиційні лідери (Садовий, Гриценко) і сказали: "Так, ми бачимо, що на президентських виборах цей кандидат є більш перспективним і ми готові працювати об'єднаною опозицію", то тоді шанси у неї теж були би вищими. Однак, на сьогоднішній день у двох електоральних лідерів - у Порошенка і в Тимошенко - величезний антирейтинг. Й тому, якщо ситуація надалі розвиватиметься без змін, то у нас у 2-му турі буде явка 40%. І це просто буде вироком від суспільства, якщо воно скаже, що обидва ці політики не є настільки популярними. А президент він має бути один і він має бути президентом всієї країни. Президентові, за якого для його перемоги проголосують 6-7 млн виборців, потім буде дуже важко працювати", - додав Попов.

Підвищи власну популярність кандидати в президенти можуть за рахунок чітких і зрозумілих передвиборчих програм, вважає нардеп.

Ці програми, на його думку, насамперед мають бути присвячені трьом головним проблемам, котрі на сьогодні найбільше турбують громадян:

"За цей рік кандидатам в президенти слід подивитися, яку програму вони запропонують, й чи є їхня програма тією, яка може об'єднати країну. Щоб ми обговорювали не пов'язані із ними (з Порошенко та з Тимошенко - ред.) скандали, а з грудня в обох цих політиків самі лишень скандали, які можуть тільки знизити їхній рейтинг, а обговорювали, як ці кандидати в президенти вирішуватимуть проблему війни та миру, як вони долатимуть корупцію на вищих щаблях влади й проблему низьких заробітків громадян. Поки що вони не відповідають на ці запитання й говорять лише гаслами, через що виборці не можуть визначитися за кого саме їм голосувати".

При цьому проблема війни з Росією лишатиметься питанням №1 під час виборчої кампанії.

"Головна проблема для виборців - проблема війни і миру. Тому і влада повинна дати свою відповідь на питання "Куди йти далі?", "Що далі?", бо одного лиш визнання Росії агресором недостатньо, і опозиція повинна дати свій сценарій, а не просто розказувати "Шапками закидаємо... І все буде добре, тільки оберіть нас", - зазначив екс-голова КВУ.

Читайте такожВакарчук - президент, Зеленський - прем’єр. Чому це не дуже смішно

Інтриги у протистоянні між Порошенко та Тимошенко додаватиме, як не виключає Попов, й позиція частини політикуму щодо тимчасової відмови від окремих районів Донбасу. 

"Ця група, і парламенті вона представлена, говоритиме про повну ізоляцію і блокаду. Й про відмову від територій. І досить велика частина виборців підтримує саме такий сценарій, тому що вкидаються думки: "Вони (окуповані території - ред.) нам не потрібні. Давайте відгороджуватися. І забувати". Певна політична сила або, навіть, кілька сил йтимуть на вибори саме з такими гаслами", - розповів експерт.

Ще однією особливістю цієї виборчої кампанії буде неможливість влади проводити протягом 2018 - на початку 2019 рр. якісь нові серйозні реформи.

"Україна заходить в 2 роки виборчого циклу, проводимуться президентські, парламентські і місцеві вибори, то ж протягом цього часу ніхто нормальні рішення приймати не буде. Максим це будуть популістські рішення", - пояснив Попов.

За його словами, виключення становитимуть вже розпочаті успішні перетворення, у т.ч. передбачені планом дій Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Заначимо, що протягом програми глядачі та відвідувачі офіційного сайту Еспресо.TV могли відповісти на запитання "Чи знаєте Ви, за кого голосуватимите на наступних президентських виборах?". 53% опитаних відповіли "Ні", 47% - "Так". До опитування долучилися 3 788 людей.