live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-секретар митрополита Володимира відкрито підтримав автокефалію Української церкви


фото: YouTube
Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) підтримав автокефалію української церкви

Про це колишній секретар покійного митрополита Київського і всієї України Володимира пише в публікації на сайті lb.ua.

Митрополит зазначає: "Початок нинішньої "автокефальної" кампанії застав мене за письмовим столом. А саме за фінальною редакцією моєї книги "Українська Церква на шляху до автокефалії". Тексти, що увійшли до цієї книги, готувалися не один рік, а наприкінці розміщено документи, що стосуються історії самопроголошення автокефалії в 1919-1925 роках. Декрети Української Народної Республіки, постанови зборів і соборів, які проголошували автокефалію або висловлювалися за неї і т. д. Книга, швидше за все, вийде раніше, ніж стане ясно, чим саме закінчиться ще не написаний мною розділ "2018: в очікуванні Томосу"".

Можливо, наданням Українській Церкві канонічної автокефалії від Константинополя, а може - черговою історичною паузою у вирішенні українського церковного питання, вважає митрополит.

"Незалежно від результатів рішення Вселенського Патріарха я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви. Причому роблю це свідомо, прекрасно розуміючи всі ризики, які накликає на мене ця позиція. Справа в тому, що, проаналізувавши майже столітню історію боротьби українських православних християн за автокефалію, я зрозумів: альтернативи канонічній самостійності нашої Церкви просто не існує", - пише митрополит Олександр.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати