//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила утворення Антикорупційного суду

Верховна Рада ухвалила законопроект №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Законопроект підтримали 265 депутатів. Цей законопроект є технічним для створення Вищого антикорупційного суду. Комітет із правової політики рекомендував прийняти президентський законопроект за основу і в цілому.

Крім того, Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7441 "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

У законопроекті, зокрема, йдеться, що у складі вищого спеціалізованого суду можуть утворюватися судові палати для розгляду окремих категорій справ у першій інстанції, а також утворюється апеляційна палата для розгляду справ в апеляційній інстанції. Апеляційна палата вищого спеціалізованого суду автономно діє у його складі.

Судову палату для розгляду окремих категорій справ у першій інстанції очолює секретар судової палати, якого обирають із числа суддів відповідної палати на 3 роки. Апеляційну палату очолює голова палати, якого обирають із числа суддів цієї палати також на 3 роки.

Законопроект також передбачає збільшення кількості призначених членів Громадської ради доброчесності для набуття нею компетентності з 10 до 11.

Нагадаємо, 14 червня Порошенко, відповідно до процедури, визначеної ч. 2 ст. 125 Конституції України, направив до Вищої ради правосуддя законопроект "Про утворення Вищого антикорупційного суду".

Згідно з Конституцією, суди в Україні створюють та ліквідують закони, проекти яких вносить до парламенту президент України після консультацій зі ВРП, після чого Верховна Рада має підтримати відповідний законопроект.

 

новини партнерів

‡агрузка...

26 червня, 2019 середа

26 червня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати