Україна обговорює на саміті НАТО російську загрозу та перспективу членства у блоці

Україна на саміті НАТО проведе обговорення небезпек, що існують на східному фланзі альянсу з боку Росії, відносин України та Організації Північноатлантичного договору й просування Києва до членства у блоці

Про це у штаб-квартирі альянсу заявив голова місії України при НАТО Вадим Пристайко, інформує Радіо Свобода.

"Президент Порошенко прибуває на саміт НАТО із трьома блоками питань. Перше – про те, що відбувається в нашому регіоні. Ми хочемо поділитися із союзниками НАТО нашим баченням небезпеки регіону, включно із Чорним морем, східним флангом НАТО й про те, яким чином нам вдається протистояти Росії і що для цього треба зробити", – вказав Пристайко.

Він додав, що в цьому сенсі буде проведена розмова і щодо мінських домовленостей, і щодо миротворчої місії на Донбасі, і щодо звільнення заручників, і про Крим та його демілітаризацію, і загалом про зростання небезпеки з боку Москви.

«Другий блок питань стосуватиметься взаємодії із Альянсом: що ми робимо, яким чином ми спромоглися використати пакет комплексної допомоги, наданої на минулому саміті у Варшаві, й що треба зробити у майбутньому», – каже дипломат.

Голова місії України при НАТО додає, що йтиметься і про внесок України в операції та місії Альянсу, також відбудеться обговорення, яким чином українці можуть посилювати свої оборонні спроможності, тобто які для цього потрібні озброєння, технології, рекомендації та фінансування.

«Обов’язковий для нас третій блок питань стосуватиметься того, яким чином ми просунулися на крок уперед у євроатлантичній інтеграції. Україна прагне, аби її статус аспіранта був визнаний політично. Водночас важливим для Києва є питання партнерства із розширеними можливостями», – каже Пристайко.

Дипломат додав, що Україна сподівається почути підтвердження заяв про непорушність рішень Бухарестського саміту, де було заявлено, що Україна та Грузія набудуть членства у НАТО.

Раніше 11 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що не очікує, що на саміті Альянсу в Брюсселі буде ухвалене рішення щодо Програми розширених можливостей з Україною.

Президент Петро Порошенко 11–12 липня здійснює візит до Бельгії, де бере участь у заходах саміту НАТО на запрошення генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберґа.

Читайте також: Аспірант НАТО: що означає новий статус України у відносинах з Альянсом