Якщо Україна не почне вживати хоч якихось заходів, Азовське море стане російським. А потім і Одеса, - британський полковник

Критичність військово-політичної ситуації в акваторії Азовського моря можна оцінити у 7-8 балів за умовною 10-бальною шкалою

І якщо не вдаватися до однозначних кроків з метою захисту суверенітету й територіальної цілісності, стан справ у південній частині України й надалі погіршуватиметься.

Про це заявив військовий експерт з Великої Британії, полковник у відставці та експерт Українського інституту майбутнього з національної безпеки і оборони Ґлен Ґрант в ефірі програми "Студія Захід" з Антіном Борковським на каналі Еспресо.TV.

Особливу увагу він при цьому звернув на Маріуполь.

"Місто стає просто позбавленим товарообігу. Зважаючи на те, що Росія зупиняє судна, котрі прямують до Маріуполя, бізнесмени будуть займатися чимось іншим. Адже ніхто не хоче втрачати гроші та час. Вони просто змінять сферу своєї діяльності. Саме такою є тактика (росіян - ред.): фактично придушити там будь-які спроби торгівлі, перетворити ту частину Азовського моря на російську. І, насправді, так дійсно і буде, якщо Україна не почне вживати хоч якихось заходів. Азовське море просто стане російським, а відтак і простір між Азовським морем та Кримом", - пояснив експерт.

Читайте також: Росія частково блокує порти в Азовському морі. Що з цим робити

Після цього наступним об'єктом блокади й подальшого загарбання, додав Ґрант, буде "територія від Криму до Румунії".

"Почнеться гра, під час будуть намагатися перекрити доступ до Одеси... Очевидно, що це буде наступний крок росіян", - наголосив полковник.

Водночас, як він зазначив, американські військові кораблі, котрі перебувають біля Одеси на навчаннях чи під час планових маршрутів, не підуть на те, аби відкривати вогонь по росіянам. Натомість, Украні зараз слід просити США про надання їй кораблів Сполучених Штатів у власне розпорядження, як робив Вінстон Черчілль, оскількі ЗСУ, які і британська армія на початку Другої світової війни, наразі не має міцного флоту, додав Ґрант.

"Черчілль просто благав Америку про військові кораблі. Тобто він поїхав до Америки і благав про військові кораблі. Але я не бачу нікого, хто благав би про військові кораблі в даний момент тут, в Україні", - підсумував він.