live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

6 українських фільмів, які можуть поїхати на премію "Оскар"

Український Оскарівський Комітет визначив фільми для національного відбору: фіналісти претендуватимуть на премію "Оскар"

По це комітет написав у Facebook.

Обрані фільми змагатимуться за перемогу у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". У національному відборі участь братимуть 6 фільмів.

"Брама"

Режисер: Володимир Тихий

Фільм розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох есесівців.

З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікуванно їх розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.


"Вулкан"

Режисер: Роман Бондарчук

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в київському офісі ОБСЄ і в складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається в маленькому містечку на півдні України. Він опиняється в хаті місцевого дивака на ім'я Вова.

Слідуючи за Вовою, Лукас повільно занурюється в життя української провінції, у світ, де речі виглядають повністю відірваними від будь-якої логіки чи структури. У цих дивних місцях, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.


"Донбас"

Режисер: Сергій Лозниця

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність у таких умовах?


"Кіборги"

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

Історія одного бойового чергування протягом кількох тижнів у вересні 2014-го. Добровольча група військових приїздить вперше до Донецького аеропорту, який вже понад чотири місяці утримується українцями в умовах постійної війни.

Старий і новий термінали з усіх боків оточені проросійскими бойовиками. Три основних типи військових знаходяться в аеропорті і певний трикутник стосунків між ними: добровольці, військові служби України, мобілізовані.

Найбільше проблем з мобілізованими. І військові, і добровольці говорять про них переважно роздратовано і зверхньо. Але вони в міцній зв’язці, залежні один від одного.


"Коли падають дерева"

Режисер: Марися Нікітюк

В глухій українській провінції розгортається історія 5-літньої бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого молодого бандита Шрама.

Після смерті батька перед Ларисою постає питання подальшого її майбутнього. Лариса хоче творити свою долю влаcними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище.

Бабуся, яка свого часу пожертвувала коханням до "інакшого", юного цигана, на користь традиційним цінностям, переживає лише за те, що люди скажуть. Мати Лариси надто слабка психологічно, щоб підтримати дочку. Лариса та Шрам планують втекти разом подалі від бандитів, розрухи та родичів.


"Міф"

Режисер: Леонід Кантер, Іван Ясній

"Міф" – це фільм-дума. Документальна історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом – контр-тенором. Таких голосів у світі небагато. Але ще рідше трапляється поєднання контр-тенора і бас-баритона, якими природа наділила Василя Сліпака.

Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф.

Василь прожив у Франції 19 років і мав там все, що ми звикли називати «щастям»: ім’я, гарну роботу, вірних друзів і кохання. Але Василь вирішив залишити сцену та перпективну кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в Україну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь "Міф" Сліпак героїчно загинув від кулі снайпера.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати