Боротьба вже програна. Нижчі тарифи на газ не допоможуть конкурувати з "Північним потоком 2", - Коболєв

Якщо побудують Північний потік 2, конкурувати з ним шляхом пропозиції нижчих тарифів не вдасться через політичну вмотивованість проекту

Про це голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), повідомляє Еспресо.TV.

“Я завжди посміхаюся, коли кажуть, як ми конкуруватимемо тарифами і різними умовами з Північним потоком 2. Боротьба вже програна. Коли будували Північний потік 1, Україна мала найнижчі тарифи з усіх європейських країн. І все одно об’єми газу, які пішли через Північний потік 1, перекинули з нашої системи”, – сказав Коболєв.

На його думку, Північний потік 2 становить величезну геополітичну загрозу.

Північний потік-2" – набагато ширша проблема, ніж просто газове питання. Воно стосується безпеки України і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання", - сказав Коболєв.

Якщо в нас не буде газового транзиту, це відкриє двері для повноцінного військового вторгнення Росії в Україну. Це не тільки питання грошей "Нафтогазу" чи України, але й питання безпеки. Не тільки нашої, а й всього Євросоюзу", - наголосив голова НАК.

За його словами, наразі Україна отримує близько 3 млрд доларів на рік за рахунок транзиту.

"Якщо "Північний потік-2" зараз запуститься, то через 2 роки проект може буди завершений. Як тільки це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде", - сказав Коболєв.

Він наголосив, що в такому разі частина транзиту перейде на "Турецький потік", все інше – на "Північний потік-2".

"Для нас це буде величезна втрата – 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума", - підсумував керівник "Нафтогазу".

Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи