live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Комітет ПАРЄ підтримав правки України до резолюції щодо Росії


фото: assembly.coe
Комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи підтримав запропоновані Україною правки до проекту змін правил накладання санкцій, що унеможливлюють повернення делегації Росії

Про це повідомляє "Європейська правда".

Головна правка стосується принципу голосування за санкційні рішення. Резолюція пропонувала підвищити поріг голосування з 1/2 до 2/3 голосів, що суттєво ускладнило б накладення санкцій на Росію. Українська поправка пропонує залишити правило 1/2 для низки санкцій, у тому числі щодо позбавлення росіян права голосу.

Ще одна пропозиція забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, обраним на окупованих територіях, зокрема у Криму.

Водночас правки, що просувала група проросійських депутатів, були відхилені переважною більшістю голосів.

Також комітет рекомендує ПАРЄ підтримати норму, що ініціює додаткові покарання у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, у 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі у роботі Асамблеї.

Рішення комітету має підтвердити пленарна зала, коли розглядатиме резолюцію. Проте, відповідно до практики ПАРЄ, підтримка пропозицій у комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за них.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ПАРЄ проведе термінові дебати щодо Росії.

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати