Рада підтримала закон про акциз для “євроблях” у цілому

Розмитнити авто з 50% знижкою можна буде за 90 днів

8 листопада Парламент проголосував до другого читання та в цілому законопроект, що регулює розмитнення автомобілів на європейських номерах.

Йдеться про законопроект  №8487 про зниження акцизного податку з автомобілів.

“За” проголосували народних  250 народних обранців.

Нагадаємо, 13  липня, Рада підтримала цей законопроект у першому читанні.

Читайте також: З високими штрафами, але законні. Як Рада пішла назустріч "євробляхерам"

Законопроект про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) фактично скасовує екологічну вимогу "євро-5" та пропонує рахувати вартість акцизу на привезену автівку за такою формулою:

Сума акцизного податку = Базова ставка x коефіцієнт двигуна x коефіцієнт віку

Проте така формула розрахунку не задовільняла власників авто на єврономерах.

Вчора, 7 листопада, власники машин з єврореєстрацією влаштували у Києві безстрокову акцію протесту та заблокували низку вулиць у центрі міста.

Активісти вимагали повністю прибрати з формули розрахунку акцизу коефіцієнт віку.

6 листопада у парламентському комітеті з питань податкової та митної політики знову пішли на поступки власникам таких авто та винесли нову пропозицію задля врегулювання проблеми з “євробляхами”.

Перед голосуванням депутати погодили, що окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні,

пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після набуття чинності закону у силу.

Натомість в редакції до другого читання змін до Податкового Кодексу України були запропоновані нові базові ставки.

Відомо, що для доступних бензинових авто з об’ємом двигуна до 3000 см3 депутати запропонували базову ставку 50 євро, у той час, як для більш потужних, а отже дорожчих машин, об’єм двигуна яких перевищуватиме 3000 см3, застосовуватиметься ставка 100 євро.

Відповідна градація передбачена і для дизельних транспортних засобів: до 3500 см3 – 75 євро, понад 3500 см3 – 150 євро.

Також вирішено обмежити коефіцієнт віку, максимальний показник якого нині встановлено на рівні 15, у той час як раніше він відповідав фактичній кількості років кожного конкретного авто.

“Відтак навіть для автомобілів 2000 року випуску коефіцієнт віку, застосування якого суттєво впливає на розмір акцизного податку, не перевищуватиме 15”, – роз’яснює Ніна Южаніна.

Також Южаніна зауважила, що всі сплачені податки за розмитнення “євроблях”, які були ввезені до прийняття закону, мають надійти в Пенсійний фонд України.