Якими будуть штрафи за п’яне водіння згідно з новим законом. Пояснення МВС

Заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян пояснив, що змінює закон про кримінальні проступки

“Цей закон розвантажить слідчих поліції та дозволить їм зосередитися на розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів”.

Про це заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян написав у себе на Facebook.

До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо, пояснює Троян.

Також, за його словами, кримінальний проступок – це дія чи бездіяльність, за вчинення якого передбачене покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тис. гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Законопроект вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком (покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років; а при повторному порушенні - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років).

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції).

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк до одного місяця.

Якщо випадок невідкладний, дізнавач до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань матиме право оглянути місце події; відібрати пояснення; провести медичне освідування; отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів; вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи.

Читайте також: Водіїв в Україні чекають серйозні зміни: Збільшені в 10 разів штрафи, тимчасові права, швидкість 50 км/г

Процесуальні джерела доказів у провадженні про проступки, крім загальних, також пояснення осіб, результати медогляду, висновок спеціаліста, показання приладів та технічних засобів.

Також підозрюваного у вчиненні кримінального проступку можуть затримати: до 72 годин - якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити чинити порушення, намагається втекти; на 24 години - якщо людина нетвереза та може завдати шкоду собі або навколишнім.