//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Програма "Доступні ліки": рецепти стануть електронними, збільшиться кількість аптек

З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування урядової програми "Доступні ліки"

Про це повідомили на сайті Урядового порталу. 

Зазначається, що по регіонах працюватиме єдиний надійний платник – Національна служба здоров'я. Також діятиме прямий контракт між НСЗУ та аптекою, що означає єдині прозорі правила входження в систему для всіх – від великих аптечних мереж до окремих аптек.

"Відпуск рецептурних препаратів, електронний рецепт, регулювання цін – ми задамо цивілізований шлях розвитку ринку, і щоб це було вигідно та цікаво всім: виробникам, аптекам, лікарям та пацієнтам. Як результат – "Доступні ліки" стануть ще доступнішими", - сказав Олег Петренко, Голова Національної служби здоров'я.

Замість паперового рецепта діятиме електронний. За цим рецептом пацієнт зможе отримати ліки незалежно від місця проживання у будь-якій аптеці, яка підписала договір з НСЗУ.

Зазначається, що збільшиться кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше.

Наразі вже розроблений функціонал укладання договорів між аптеками та НСЗУ, тобто реєстрація аптек. Наступним кроком буде розробка функціоналу для видачі та погашення електронного рецепта.

Читайте також: Як працює програма "Доступні ліки". Пояснення уряду

  • Нагадаємо, в квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки".
  • До переліку "Доступних ліків" відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
  • Цьогоріч збільшився перелік препаратів, які громадяни можуть отримати за програмою "Доступні ліки", заявив голова уряду Володимир Гройсман.
  • У програмі "Доступні ліки" стало на 12 безоплатних препаратів більше.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати