У берлінському транспорті введуть "квиток для жінок". І він буде дешевшим

Жінки отримають знижку у 21% на квитки: у 2017 році такою була середня різниця між оплатою праці чоловіків і жінок у Німеччині. Акція BVG покликана звернути увагу на цю проблему

Як пише DW, акція покликана звернути увагу на цю проблему.

Щоб звернути увагу на різницю зарплат чоловіків і жінок в Німеччині, берлінська транспортна компанія BVG оголосила про введення "квитків для жінок". 18 березня, в День рівності зарплат, жінки зможуть купити денний проїзний зі знижкою в 21% - такий в середньому розрив між оплатою праці.

Квиток можна буде придбати в берлінському метро. В автоматах BVG буде вказано, що жінки можуть купити квиток за 5,5 євро замість звичайних 7 євро. У компанії відзначають, що скористатися ним можуть і трансгендери.

Як йдеться на сайті BVG, якщо чоловіки вирішать купити квиток зі знижкою, то вони будуть вважатися безбілетниками. Втім, Петра Нельки підкреслює, що строго контролювати і карати таких чоловіків не будуть. "В першу чергу, це символічний жест. Кожен повинен сам для себе вирішити, як він поїде в цей день", - зазначила прес-секретар BVG.

У зв'язку з акцією на адресу BVG прозвучала не тільки похвала, а й критика. Так, член палати депутатів Вільної демократичної партії (ВДП) Марен Яспер-Вінтер (Maren Jasper-Winter) порахувала ініціативу з квитком для жінок "марною".

"BVG краще б використовувала рекламний бюджет на те, щоб надихати жінок на отримання технічних спеціальностей. Адже вибір професій - це одна з причин для існування нерівності в рівні зарплат", - заявила Яспер-Вінтер.

Довідка:

Розрив у зарплатах між чоловіками і жінками в Німеччині залишається одним з найвищих у Європі. У 2010 році він становив 23 відсотки, в 2018 - 21 відсоток. Щоб звернути увагу на цю проблему, в Німеччині в кінці березня проводять День рівності зарплат: у цьому році він випадає на 18 березня.

77-й день року має символічне значення: при сьогоднішній різниці в оплаті праці в Німеччині середньостатистичній жінці потрібно пропрацювати на 77 днів більше, щоб отримати стільки ж грошей, скільки середньостатистичний чоловік отримує за рік.