Українські вчені створили електромагнітну зброю

Підприємства оборонного комплексу України розробили і освоїли виробництво електромагнітної зброї, призначеної для ураження різних типів військових радіоелектронних засобів

Про це повідомляє прес-служба державного підприємства "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

"Завдяки проведеній роботі, українські вчені та розробники отримали належний рівень фінансування, що дозволило їм виробляти нові знання і втілити їх в нові рентабельні продукти. Також, завдяки цьому проекту, Україна приєдналася до закритого клубу держав, які працюють над створенням високоефективного електромагнітного зброї", - повідомив директор "Спецтехноекспорт" Владислав Бельбас.

Як повідомляється, нова електромагнітна зброя створює потужне електромагнітне випромінювання, що призводить до виходу з ладу радіоелектронної апаратури, в складі озброєння і військової техніки, або створює значні перешкоди в її штатному функціонуванні.

Відповідний тип озброєння використовує лише енергію електромагнітного випромінювання, тому його дія не має летального впливу на людей. Проте, воно здатне вивести з ладу будь-яку техніку або об'єкти інфраструктури, які оснащені електронними системами.

Електромагнітні боєприпаси можуть бути розміщені як на ракетних, так і авіаційних носіях, включаючи безпілотні літальні апарати.

У "Спецтехноекспорт" зазначають, що нова електромагнітна зброя може ефективно застосовуватися проти стратегічно важливих цілей противника, в тому числі командних і адміністративних центрів, вузлів зв'язку, електростанцій, об'єктів протиповітряної оборони і без ризику нанесення шкоди цивільному населенню.

На підприємстві повідомили, що у лютому 2019 року підприємство "Спецтехноекспорт" вже здійснив поставку в Індію першої партії нового типу зброї і проводить переговори про постачання додаткової партії.

Водночас, оборонні підприємства України готові, у разі зацікавленості з боку силових структур і направлення відповідного замовлення, розгорнути серійне виробництво електромагнітної зброї для ЗСУ.

Крім того, повідомляється, що близько 10% свого щорічного доходу "Спецтехноекспорт" отримує від реалізації науково-дослідних проектів.