live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Нафтогаз" не зміг відсудити в уряду 6,6 млрд грн


фото: REUTERS
Господарський суд Києва відмовив "Нафтогазу України" у стягненні 6,6 млрд грн з Кабінету міністрів як компенсації за поставку газу населенню за ціною нижче ринкової

Рішення було прийнято колегією суддів на чолі з Вікторією Джарти ще 28 лютого, але оприлюднили його в судовому реестрі наприкінці березня, передає Lb.ua.

1 жовтня 2015 року Кабінет міністрів прийняв постанову №758, якою затвердив Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу. При цьому уряд не визначив джерела і порядок компенсації суб'єктам, на яких покладено ці спецзобов’язання.

Окружний адміністративний суд Києва і Київський апеляційний адмінсуд Києва визнали бездіяльність уряду протиправним, в зв'язку з чим "Нафтогаз" у жовтні 2018 року подав позов на уряд щодо компенсації 6,634 млрд гривень упущеної вигоди за 4 квартал 2015 року.

Однак сторона захисту заявила, що упущена вигода повинна базуватися на документах, які беззастережно підтверджують реальну можливість отримання потерпілим суб'єктом господарювання грошових сум. На думку Кабміну, ніяких документів фінансово-господарської звітності НАК, які відображали б реальні збитки компанії у зв'язку із застосуванням до неї положення №758 позивач не надав.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив відмовити в задоволенні позову НАК до уряду. Колегія вирішила, що порушене імперативне право сторони на отримання матеріальної компенсації не може бути інтерпретовано як заподіяння шкоди.

У "Нафтогазу" є право на апеляцію.

  • Нагадаємо, в Україні від четверга, 1 листопада, почала діяти нова, збільшена на 23%, ціна на газ для населення.

  • Того ж дня МВФ оголосив про новий транш для України обсягом $4 млрд. Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) працювала в Києві в період з 6 по 19 вересня. Перемовини з представниками фонду щодо виконання умов для надання подальшого фінансування, стосувалися тарифів на газ і реформування енергетичного сектору.


 

новини партнерів

14 листопада, 2019 четвер

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати