Справа Гандзюк: ГПУ змінила підозру можливим виконавцям, бо вони уклали угоду зі слідством

Підозру ймовірним виконавцям вбивства активістки Катерини Гандзюк було змінено, адже вони уклали угоду зі слідством.

Про це заявив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, передає "Українська правда".

Він сказав, що Генпрокуратура змінила підозру після укладення угод щодо визнання винуватості.

"4 квітня 2018 року ці п'ятеро підозрюваних звернулися із заявами до процесуального керівника щодо укладення угод про визнання винуватості", - сказав Лисенко.

За його словами, вони беззастережно визнали свою вину в скоєнні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні і повні свідчення, в тому числі і викривальні покази щодо своєї участі в злочині, а також участі в ньому інших осіб.

Так, згаданим співучасникам злочину були змінені раніше повідомлені підозри на ч.2 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою) і на ч.2 ст.121 Кримінального кодексу України (Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Санкція статті про нанесення тяжких ушкоджень передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.

Раніше їх підозрювали в умисному вбивстві за частиною 2 статті 115, що передбачало позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув'язнення.

Нагадаємо, що 31 липня на Катерину Гандзюк біля під’їзду напав чоловік, який облив її сірчаною кислотою. Жінку з опіками госпіталізували. 2 серпня її відправили на лікування у Київ. Лікарі розповіли, що опіки Гандзюк становлять 40% площі тіла.

4 листопада 2018 року близько 12:30 на офіційній сторінці групи підтримки Катерини Гандзюк з'явилася інформація про її смерть.

Після цього Національна поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на Катерину Гандзюк, на статтю "Закінчене вбивство".

28 січня 2019 року батько вбитої журналістки, Віктор Гандзюк, сказав, що підозрюваний в організації вбивства співпрацював із головою Херсонської облради, членом ВО "Батьківщина" Владиславом Мангером, головою Херсонською облдержадміністрації, членом БПП Андрієм Гордєєвим, а також із заступником Гордєєва Євгеном Рищуком.

Рада створила Тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападів на активістів, зокрема вбивства Катерини Гандзюк.

30 січня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв звернувся до правоохоронців з проханням перевірити "неправдиві звинувачення його в причетності до трагедії загиблої активістки Катерини Гандзюк".

28 березня активісти провели акції під будинками Мангера і Рищука. 29 березня Рищука допитали на поліграфі. 

Прокуратура оголосила Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

5 квітня голові облради Херсонщини Владиславу Мангеру надягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування.

12 квітня Мангер вийшов на работу в облраду.

15 квітня ГПУ просила відсторонити Мангера з посади ще на 2 місяці.