Влітку Україна повинна віддати $1,8 млрд боргу, восени - ще $1,7 млрд

У червні-серпні 2019 року Україні потрібно погасити зовнішніх боргів на суму $1,8 млрд, а у вересні - на $1,7 млрд

Про це голова ради Національного банку України Богдан Данилишин повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"За три літніх місяці Україні потрібно буде виплатити зовнішніх боргів на суму $1,8 млрд., у вересні - $1,7 млрд. Плюс до цього - очікуваний у липні-серпні вихід нерезидентів з гривневих ОВДП, які вони купували в січні-квітні, приблизно на еквівалент $1 млрд., з подальшою конвертацією отриманих грошей у валюту", - написав Данилишин.

За його словами, Україна впорається з цими викликами, однак чималою мірою за рахунок запозичень уряду, в окремих випадках - міжнародних резервів НБУ, які вже за підсумками травня знизяться через виплати $1,7 млрд дл. за держборгом.

Тому, якщо зберігається можливість продовження співпраці з МВФ в рамках чинної програми, доцільно цим скористатися.

"Потрібно також враховувати, що згідно із Законом України «Про Національний банк України» золотовалютний резерв використовується виключно для забезпечення внутрішньої і зовнішньої стабільності грошової одиниці України. Не допускається використання золотовалютного резерву для надання кредитів і гарантій та інших зобов'язань резидентам і нерезидентам України. Тому уряду слід мати на увазі ці позиції. Думаю, що незалежність НБУ дозволяє проводити досить зважену не залежно ні від кого політику використання золотовалютних резервів. Як кажуть, не одним днем живемо", - наголосив Данилишин.

Разом з тим голова Ради НБУ не виключає можливих ризиків на валютному ринку. На його думку, можливе помітне зменшення міжнародних резервів саме по собі здатне дати негативний психологічний сигнал учасникам валютного ринку.

Читайте також: США найбільший боржник у світі і при цьому - найбільша економіка. Як маніпулюють показником держборгу