live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Молдову, Грузію і Україну намагаються повернути в російське стійло, - Княжицький

Голова української частини Парламентського комітету Асоціації Україна-ЄС Микола Княжицький пояснив, у чому сьогодні полягають загрози для політичної суб’єктності України

Про це він говорив в ході виступу перед Товариством наукових викладів імені Петра Могили у Львові, повідомляє Еспресо.TV.

"Росіяни давно були незадоволені нашим Майданом", - заявив політик, - "Україна тоді вперше визначилася з геополітичним вектором - на Захід! Ми підписали Угоду про Асоціацію, змогли побудувати українську армію, отримали томос та прийняли закон про українську мову. Раптово всі ці здобутки опинилися під загрозою – зареєстровано подання в Конституційний суд щодо скасування мовного закону, повертаються в політику одіозні постаті та топ-корупціонери, суд визнає указ про розпуск парламенту, а фактично – узурпацію влади, законним".

За словами народного депутата, так відбувається, адже з новим парламентом Росія хоче використати вікно можливостей для наступу на українську незалежність - і веде про це перемовини з Заходом. Такі ж процеси відбуваються і в інших країнах, які Росія розглядає, як власну сферу впливу:

"Ми бачимо, як подібний сценарій розігрується в Молдові", - говорить Микола Княжицький, - "там проросійський політик Ігор Додон, який заперечує окупацію Криму, домовляється з опозиційними проєвропейськими лідерами про поділ влади – під мовчазне схвалення ЄС і США. Те саме відбувається в Грузії – туди невипадково прихала російська делегація і комуніст з Кремля сів в крісло Верховної Ради Грузії – вони показують, що це їхня територія".

На запитання науковців, який саме сценарій може задіяти Кремль в Україні, народний депутат пояснює: "По Україні розглядається декілька варіантів - один з них, що Донецьк і Луганськ повертаються в Україну, ніхто не карає військових злочинців, вони створюють в ОРДЛО свою міліцію без виконання тієї частини Мінських угод, яка захищала права українців. І ми маємо знову країну, де більшість людей має антиукраїнські, проросійські настрої".

Водночас, Микола Княжицький підкреслює - такий план не зможе бути втіленим в Україні через позицію і єднання політиків, якім не байдужа доля країни, а також активної частини патріотично налаштованих громадян. За словами політика, в такому випадку "наші здобутки, на жаль, доведеться відстоювати не лише у Верховній Раді, а і на вулиці".

null

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати