live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

16-річна екоактивістка Грета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію


фото: REUTERS
Екологічна активістка зі Швеції Грета Тунберг нагороджена премією Right Livelyhood Award, яку також називають альтернативною Нобелівською премією

Про це пише DW.

Тунберг стала лауреатом премії тому, що домоглася уваги політиків до необхідності вжиття заходів щодо захисту клімату.

"Її безкомпромісна манера говорити правду сильним світу цього, викликала величезний резонанс", - відзначило журі альтернативної Нобелівської премії. 

Премію Right Livelyhood Award заснував німецько-шведський письменник і професійний філателіст Якоб фон Ікскюль. Починаючи з 1980 року, премію щорічно вручають у Стокгольмі людям, які активно борються проти забруднення навколишнього середовища, ядерної загрози, порушень прав людини і дискримінації представників меншин. 

Нагадаємо, що Тунберг емоційно виступила на кліматичному саміті ООН: 

Вона звинуватила посадовців в тому, що вони не вживають необхідних дій, щоб попередити кризу в сфері клімату і зневажають наукові факти, що підтверджують наближення екологічної катастрофи.

"Ви всі звертаєтеся до нас, молоді, у пошуку надії. Як ви можете? - продовжила активістка. - Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Але мені іще пощастило. Люди страждають. Люди вмирають, екосистеми руйнуються. Ми – на порозі масового вимирання, і все, про що ви можете говорити – це гроші, і казочки про вічне економічне зростання. Як ви смієте?"

 

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати