live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Александрійський патріархат визнав ПЦУ


фото: wakeup.in.ua
Один з найстаріших у світі Александрійський патріархат офіційно визнав автокефальну Православну церкву України

Про це повідомляє ВВС Україна.

За даними джерел ВВС Україна, патріарх Александрії Феодор ІІ пом’янув під час богослужіння митрополита Київського Епіфанія.

Також про це повідомляють грецькі православні видання Orthodoxia та Romfea.

Александрійський патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя, що надав томос), який почав євхаристійне спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля.

Александрійський патріархат посідає друге місце у диптиху православних церков світу.

Багато інших помісних церков вже заявляли, що будуть визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Александрійський.

Відео літургії, на якій патріарх Феодор ІІ поминає Епіфанія Київського опублікував архієпископ ПЦУ Євстратій. Він додав, що офіційне повідомлення про визнання Української церкви буде випущено Александрійським патріархатом пізніше.

Православна церква України була створена на об'єднавчому соборі у Софії Київській 15 грудня 2018 року, її предстоятелем було обрано митрополита Епіфанія.

Томос, який підтверджує автокефалію, був вручений Епіфанію патріархом Варфоломієм у Константинополі 6 січня 2019 року. ПЦУ стала п’ятнадцятою церквою у диптиху помісних православних церков світу.

Наразі ПЦУ офіційно визнана Вселенським патріархатом і Елладської православної церквою.

До складу ПЦУ вже перейшло більше 500 парафій зі складу Московського патріархату в Україні.

Московський патріархат відмовився визнати Православну церкву України. Його приклад наслідували залежні від Москви Антиохійський патріархат, Православна церква Чеських і Словацьких земель, Польська православна церква, а також союзна РПЦ Сербська церква.

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

4 червня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати