НАБУ відкрило кримінальне провадження на депутата "Слуги народу"

Детективи Національного антикорупційного бюро внесли в єдиний реєстр досудових розслідувань відомості за матеріалам журналістів по депутату "Слуги народу" Андрію Холодову

Про це прес-служба НАБУ повідомила журналістам "Радіо Свобода".

Причиною досудового розслідування стала публікація матеріалів журналістського розслідування "Слуга родинного бізнесу" у програмі журналістських розслідувань "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший").

В ході розслідування журналісти дізнались, що народний депутат від «Слуги народу» Андрій Холодов через низку підставних осіб та номінальних власників пов’язаний з тютюновим бізнесом, а саме з роздрібною торгівлею цигарками у кіосках, та оптовим постачальням тютюнових виробів у точки продажу. Відповідно, лобіюючи у Верховній Раді правку, що збільшує заробітки для роздрібних торговців тютюном, депутат Холодов відстоював власні інтереси.

"4 грудня детективами НАБУ внесено відомості до ЄРДР за фактом можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2. ст.15, ч.2. ст.364 Кримінального кодексу України, а саме: закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем" - повідомили у НАБУ, на запит журналістів.



13 листопада вийшло розслідування "Схем", де журналісти встановили що родина депутата зі "Слуги народу" Холодова має стосунок до повного циклу дистрибуції цигарок – від гуртової закупівлі у виробників (через фірму "Сіті Трейдінг Компані") до розповсюдження цих партій в кіоски (власник кіосків – "Київ Маркет Солюшн") і роздрібного продажу у цих кіосках через дві фірми ("Віктрум" та "Інтертабако").

Журналісти стверджують, що фірма, на яку записані столичні кіоски, де торгують цигарками, належить кіпрській компанії, яка була заснована у маєтку родини Андрія Холодова на Кіпрі у місті Лімасол.

Сам народний депутат стверджував, що фірма була продана іншому власнику у 2018 році, однак не вказав кому.

Журналісти "Схем" заявляють, що бізнес родини Холодова ретельно замаскований за підставними власниками та неіснуючими адресами реєстрації цих фірм, і зрештою виведений на Кіпр.

В розслідуванні журналістів, що стало причиною активності НАБУ говориться, що бізнес у 2018 році продали Гіоргосу Лантасу, юристу який, крім цього бізнесу, фігурує також у майже сотні інших кіпрських компаній. При цьому і після реєстрації на номінального власника фірма залишалась прописаною у маєтку Холодова в Лімасолі аж до його обрання у Верховну Раду.

Сам Холодов публічно заперечував, що є бенефіціаром, внесеної ним поправки до закону. Він публічно висловився, щодо розслідування: "Радіо Свобода, вдумайтеся хоч трохи в суть своїх розслідувань. Ви мене звинуватили у лобізмі. Що ви ним називаєте? Просто голос «за» цю правку, до авторства якої я ще й жодного відношення не маю,та позицію проти монополіста – компанії, яка порушує закон? Тоді я тут кожен день в пленарний тиждень і на засіданнях комітету щось лобіюю, голосом "за". Схоже, лобіст всього, що не подобається РС."