Кум Медведчука, який іде в Раду від "Слуги народу", має віллу у Відні за 6 млн євро, - "Схеми"

Родина Андрія Холодова, який балотується у Верховну Раду від партії "Слуга народу" під номером 22, має маєток в елітному районі Відня

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях", передає "Радіо Свобода".

Журналісти наводять офіційні документи з австрійського реєстру нерухомості. Зазначається, що маєток придбаний у 2013 році за 6 мільйонів євро (за нинішнім курсом це 175 мільйонів гривень). 

"Це – вартість будинку на 360 квадратних метрів та 20 соток землі. Нерухомість оформлена на дружину Холодова – Катерину Шаховську. Дітей подружжя хрестила Оксана Марченко – дружина Віктора Медведчука", - зазначають журналісти.

Будинок розташований у Відні на вулиці Лайнцер штрасе у районі Гітцінг. Це найбільш елітний спальний район австрійської столиці з дорогими приватними будинками. 

За даними журналістів, у п’яти хвилинах ходьби від маєтку Холодових розташовується будинок, де останні 5 років мешкає український олігарх Дмитро Фірташ.

Також у Відні розташований салон весільних та вечірніх суконь, який належить дружині Холодова – він розташований на вулиці Вальфішгассе у центрі міста.

Сам Андрій Холодов – людина непублічна. Джерела журналістів серед учасників ринку називають його "тіньовим бізнесменом", який заробляє на роздрібній торгівлі цигарками у столичних кіосках. Зокрема, активісти руху "Чесно" прослідкували і формальний зв’язок Андрія Холодова з підприємствами, види діяльності яких пов’язані з утриманням МАФів. Це зв’язок через дружину та брата Андрія Холодова.

Офіційно Андрій Холодов є бенефіціаром заводу "Ефкон-вікна" в столиці. Цей завод виробляє алюмінієвий профіль та інші будівельні конструкції з цього металу.

Катерина Шаховська є дизайнеркою одягу та кумою дружини співзасновника партії "Опозиційна платформа – За життя", кума російського президента Володимира Путіна Віктора Медведчука Оксани Марченко.

Про це свідчить фото з Instagram-акаунту телеведучої, у підписі до якого вона називає дружину Холодова "матір’ю свого хрещеника".

Також у Марченко є спільні світлини з дітьми Холодова і Шаховської, яких вона називає хрещениками.

Про родинні зв’язки Холодова з дружиною Віктора Медведчука очільнику партії "Слуга народу" Дмитрові Разумкову відомо.

"Наскільки я знаю, він кум не Медведчука, а Марченко. Наскільки мені відомо, він з ним, по-моєму, не знайомий. Можливо, я щось плутаю", – зазначив Разумков у коментарі журналістам "Схем".

У списку партії "Слуга народу" Андрій Холодов вказується, зокрема, як підприємець і благодійник.

новини партнерів

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати