.

Поліція назвала групу, яка підозрюється у вбивстві Шеремета


фото: zik
Національна поліція назвала групу людей, яка за їх версією, підозрюється у вбивстві журналіста Павла Шеремета

Про це повідомив заступник глави Національної поліції Євген Коваль на брифінгу, передає Еспресо.TV.

За його словами, слідство вивчило три злочини: підрив ЛЕП в Херсонській області невдалий замах на бізнесмена Михайла Чекурака у Косові Івано-Франківської області.

Вивчаючи справу про підрив ЛЕП, організатором якого є чоловік з прізвищем Онацик, слідство зацікавив інший чоловік зі специфічним знаком на одязі.

"Вивчивши коло знайомих Онацика, правоохоронців зацікавив Андрій Антоненко, який проживає в Києві біля місця вбивства Шеремета. На фото в соцмережах у нього є схожий одяг, як у підозрюваного по справі", - зазначив Коваль.

Також слідчі встановили лікаря і волонтера Юлію Кузьменко і громадянина К. (псевдо "Електрик"). 

За даними слідства, під час замаху в Косові був саморобний вибуховий пристрій майже ідентичне з тим, яким підірвали машину з Шереметом.

"Було встановлено авто, яке використовувався при закладення вибухівки, і особистість закладника. Так слідство встановило громадянина В. (псевдо "Пістолет"). Підозрювані - Владислав Грищенко ("Буча") та Інна Грищенко ("Пума")", - зазначив Коваль.

Він також зазначив, що громадянин В. возив їх з Києва в Косів. Пізніше за автомобілем Грищенка приїхав громадянин К., і стало ясно, що між даними групами є зв'язок. Крім того, на суди по Грищенкам приходили їхні друзі та близькі, які раніше були в полі зору поліції.

Слідство встановило, що Юлія Кузьменко є співмешканкою громадянина К. Крім того, є ще громадянка Дубель, після цього почалося активне розслідування.

За даними слідства, після того, як громадянину В. вручили повістку на допит в якості свідка у справі Шеремета, він відразу повідомив про це Інні Грищенко. Вона, в свою чергу, зателефонувала чоловіку з псевдонімом "Пістолет", і на наступний день В. вчинив самогубство. Грищенко зателефонувала чоловіку в СІЗО і сказала, що "це на краще, так як він не вивіз Шеремета".

Увагу слідства привернула Яна Дугорь, яка підтримувала Грищенка в суді. Вона турбувалася тим, що слідчі могли знайти щось на неї за іншою адресою (мова йде про сім телефонів, сумку і книги сапера). Слідство насторожило, що у звичайній 26-річної дівчини є такі речі.

Дугорь здалася схожою на дівчину, яка фотографувала камери біля будинку Шеремета на телефон перед його вбивством. Цей телефон був без сім-карти і використовувався як фотоапарат. Кузьменко ("Лиса") теж почала переживати про можливі обшуки і обговорювала це з співмешканцем ("Електрик").

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугар, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

"Проведеними слідчо-розшуковими заходами і подальшим документуванням членів групи вдається чітко відокремити тих осіб, які об'єктивно підозрюються нами у виконанні вбивства Павла Шеремета. Це - Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, (Андрій) Антоненко та подружжя Грищенків", -заявив він.

  • 12 грудня Національна поліція провела затримання підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета. Антоненка називають одним з підозрюваних.
  • У справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета слідство провело понад 800 виїмок документів й інформації, в тому числі у операторів мобільного зв'язку, допитано понад 3,7 тис. осіб, призначено і проведено 47 експертиз, відпрацьовано 577 будинків і близько 4,3 тис. квартир.

 

Все по темі

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати