До морських портів України надійшла найбільша за останні 10 років кількість контейнерів

Наприкінці 2019 року морські порти України вперше за останні 10 років перевищили обсяг перевалки контейнерів в 1 млн TEU. Останні в минулому році контейнеровози прибули в порти Південний і Одеса 30 і 31 грудня

Про це з посиланням на пресслужбу Адміністрації морських портів України розповідає Еспресо.TV.

Загалом за весь 2019 рік у портах було перевалено один мільйон і три з половиною тисячі TEU контейнерів (TEU - умовна одиниця виміру, заснована на обсязі 20 футового (6,1 метрів) інтермодального ISO-контейнера). Це більш ніж на 18% перевищує обсяги 2018 року.

Перевалка контейнерних вантажів в Україні другий рік поспіль демонструє істотне зростання, яке в кілька разів перевищує середні світові показники на ринку контейнерних перевезень.

"Зараз в українських портах успішно працює чотири приватних контейнерні термінали, які планують розвивати свої потужності і в 2020 році",- зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс. 

Читайте такожДешевший долар та перший стартап-“єдиноріг”: що українці запам’ятають про економіку 2019 року

За його словами, це дає підстави розраховувати на подальший розвиток контейнерних перевезень особливо за рахунок транзиту контейнерів і включення України в маршрути Китайського шовкового шляху і транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), перші вантажі по якому почали доставлятися в 2019 році.

Експорт та імпорт контейнерів в минулому році розподілився практично порівну за невеликої переваги імпорту - 48,6% і 46,8% відповідно. Позитивна динаміка експорту забезпечується за рахунок збільшення контейнеризації продукції харчової та легкої промисловості (переробка сільськогосподарської сировини - борошно, пшениця, горох; текстильні вироби). На зростання імпорту контейнерних вантажів традиційно впливає зміцнення гривні, що робить більш привабливими поставки з-за кордону продуктів харчування, техніки та електроніки, будівельних матеріалів та інших товарів.

Транзит контейнерних вантажів поки істотно поступається в обсязі імпорту та експорту і становить лише 46,4 тис. TEU. Однак в 2019 році він продемонстрував вражаючі теми зростання, збільшившись в порівнянні з попереднім роком на 42%.

Лідером з перевалки контейнерів в Україні є термінал ДП "КТО" в Одесі, за ним слідують ще один термінал Одеського порту - "Бруклін-Київ Порт", "ТІС-КТ" в порту Південний та "Іллічівський морський рибний порт" в Чорноморську.

У 2019 року в морські порти України здійснювали судозаходи 15 найбільших судноплавних компаній, на частку яких припадає 99,5% загального обсягу контейнерів. У трійці лідерів - Maersk Line, CMA CGM, MSC, які забезпечують більше половини всього контейнерного ринку України (53,5%).

Порти України включені в маршрути океанських сервісів:

1) Bosphours Express Service (BEX) - щотижневий сервіс альянсу Ocean Alliance з суднозаходів до морського порту Одеса;

2) ZIM Med Pacific (ZMP) - щотижневий сервіс компанії ZIM з Далекосхідних портів із заходом до морського порту Одеса;

3) ECUMED - щотижневий сервіс Maersk Line з Латинської Америки із заходом до морського порту Південний;

4) Middle East (ME3) - щотижневий сервіс компанії Maersk Line, який з'єднав українські порти з країнами Близького Сходу.