.

У Польщі зростає нетерпимість щодо українців, - Рада Європи

Рада Європи звертає увагу Польщі на зростання атмосфери нетерпимості, расизму і ксенофобії в країні в відношенні до українців

Про це йдеться в доповіді Ради Європи "Про захист національних меншин у Польщі".

Як наголошується в доповіді, Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин підкреслив значний прогрес Польщі в інтеграції спільноти ромів в період з 2014 по 2020 роки. При цьому відзначили особливу інтеграцію в галузі освіти.

"Однак правова база, яка захищає права національних меншин у період моніторингу, значною мірою не змінилася. На жаль, не було досягнуто ніякого прогресу з приводу неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезької мови регіональною мовою", - йдеться в доповіді.

Крім того, в Раді Європи акцентували те, що попри істотне заниження відповідної звітності, статистика показує наочну тенденцію до зростання числа висловлювань на ґрунті ненависті та інцидентів, які мотивовані ненавистю.

"Причому найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, цигани і все частіше українці", - йдеться в доповіді.

Також в РЕ відзначили, що є необхідність у терміновому розв'язанні проблеми недовіри до влади.

"Необхідно терміново розв'язувати проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутність ефективного розслідування та судового переслідування передбачуваних злочинів на ґрунті ненависті", - йдеться в доповіді.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати