Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку

11 липня, 2026 субота
19:18

Українські наземні роботизовані комплекси, за словами міноборони РФ, вийшли за межі логістичних і оборонних завдань — відомство заявляє про їхнє перше застосування в наступальних діях на Оріхівському напрямку

Зміст

Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на заяву міноборони РФ.

За даними російського відомства, на Оріхівському напрямку в Запорізькій області застосували два наземних бойових роботи, оснащені кулеметним озброєнням. 

Міноборони РФ стверджує, що розрахунки їхніх ударних безпілотників помітили просування обох комплексів у бік російських позицій ще на підступах, після чого відкрили вогонь і знищили обидва апарати, не давши їм досягти цілі. 

Незалежного підтвердження цій інформації, включно з реакцією українського командування, наразі немає — йдеться виключно про версію російської сторони.

Наземні роботи ЗСУ: від оборони до штурмів

Українські наземні роботизовані комплекси пройшли шлях від логістичних і евакуаційних завдань до повноцінної участі у штурмових діях. У квітні цього року президент Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ вперше в історії цієї війни взяли ворожу позицію виключно безпілотними платформами — наземними роботизованими комплексами й дронами, без участі піхоти та без втрат з українського боку. За його словами, лише за три місяці українські НРК "Ратель", "Терміт", "Ардал", "Рись", "Змій", "Протектор" і "Воля" виконали на фронті понад 22 тис. місій.

Ця тенденція продовжує розвиватися й на інших ділянках фронту. Підрозділи Сил безпілотних систем, зокрема батальйон "Хижаки висот" 59-ї окремої штурмової бригади, активно розвивають наземні роботизовані комплекси як частину ширшої концепції, де безпілотні платформи стають головною складовою штурму, а не допоміжним засобом — командування Сил безпілотних систем прагне поступово перетворити штурмовика-людину на додаткову, а не основну ланку в проведенні бойових дій.

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
11 липня
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
21:08
"Гідне вшанування пам’яті кожної жертви є нашим спільним обов’язком", - посол України у Польщі
20:54
кримінальні серіали
Подружжя російських шпигунів, яке коригувало удари по Одесі, посадили на 15 років
20:47
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: Путін піднявся в цій війні на останній поверх, далі йому видертися - нереалістично
20:43
Ексклюзив
Віталій Портников
Є маса проблем, які потрібно усвідомити: Портников про мобілізацію в Україні
20:40
мзс Росії
Три балтійські країни оголосили МЗС РФ демарш через фейки про надання ЗСУ повітряного простору для запуску дронів
20:24
Дональд Туск
"Пам’ять не може бути знаряддям ненависті", - Туск
20:22
Ексклюзив
Аркадій Мільман
Путін у складній ситуації, залишилося зовсім небагато, але значною мірою воно залежить від Трампа, - Мільман
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:50
американські системи ППО Patriot
США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
16:46
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн" зі швидкістю до 180 км/год, а на фронті відбулося 74 бої від початку доби
16:45
Огляд
Система ППО Patriot
Ліцензія на Patriot і проєкт Freya: коли Україна отримає власну антибалістику
16:36
Оновлено
вшанування в Олиці на Волині жертв часів Другої світової
На Волині відбулися спільні українсько-польські вшанування жертв трагічних подій часів Другої світової
16:14
Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ
Другий за рік: Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ, — Yle
16:05
Ексклюзив
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Путіна практично не залишилося карт, - ізраїльський дипломат Мільман
15:57
військові і діти
Лубінець вимагає перевірити обставини ймовірного вивезення окупантами 10-річної дівчинки з Костянтинівки
15:57
OPINION
З приводу однієї обкладинки The Economist: неузгодженої інформації в путінській системі не буває
15:56
Мая Санду
Санду висунула бізнесмена Тофана кандидатом у премʼєри Молдови
15:27
протести в Ірані
Іран почав відновлювати ядерні обʼєкти, які раніше атакували США, – CNN
15:21
Оновлено
ДБР
Без права на заставу: суд відправив під варту підозрюваного у справі про насильство в полку "Скеля"
15:07
гаптована ікона 19 ст. "Богоматір Знамення"
В Україні запобігли вивезенню в Таїланд унікальної реліквії – гаптованої ікони XIX ст. зі срібними нитками
15:03
Німеччина уряд
Бундестаг дозволив поліції Німеччини самостійно збивати ворожі дрони
14:38
Іспанія
Приховав громадянство РФ і шлюб з росіянкою: суд Іспанії підтвердив втрату допуску сержанта-підводника до секретів НАТО
14:03
OPINION
Липнева сверблячка Зеленського
13:23
Крим
"Уявна безпека окупантів у Криму – явище тимчасове": "Атеш" розвідав прикордонне управління ФСБ у Джанкої
12:58
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Глава МЗС Туреччини вважає досягнутий на саміті НАТО консенсус "історичним успіхом"
12:36
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 21 судно тіньового флоту. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2. Сили оборони відмінусували майже 1500 окупантів
12:24
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
У Румунії вранці оголошували повітряну тривогу через атаку РФ на Одещину. Раніше у Чорному морі знищили 5 морських дронів
12:15
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трампу потрібен результат": Мільман пояснив, як Україна може вплинути на рішення президента США щодо Росії
11:50
пожежа на ТЕЦ у Керчі
"Страх став частиною повсякденного життя", – The Telegraph про реалії життя в Криму
Більше новин