США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол

11 липня, 2026 субота
19:50

Українці зможуть виробляти ракети-перехоплювачі Patriot швидше й навіть краще за американців — саме тому американським компаніям вигідно піти назустріч і надати Україні технологію

Зміст

Про це заявив конгресмен-республіканець Майкл Маккол, повідомляє Bloomberg.

Американські оборонні компанії, включно з Lockheed Martin, зацікавлені дозволити Україні самостійно виробляти ракети Patriot після того, як президент Дональд Трамп пообіцяв надати США ліцензію на виробництво системи в Україні. За словами Маккола, компанія має всі підстави сприяти цьому.

"Я думаю, це в їхніх найкращих інтересах з багатьох причин", — сказав Маккол у суботньому ефірі Bloomberg This Weekend, коли його запитали, чи погодиться Lockheed передати технологію. "Якщо цього хоче президент, їм вигідно піти назустріч".

Маккол дав інтерв'ю під час візиту в Україну, де українські військові розповіли йому про вітчизняні розробки дронів та успіхи армії у поверненні окупованих Росією територій. 

"Я думаю, українці можуть зробити це швидше, і, можливо, навіть краще", — сказав він про Patriot. "Тож Lockheed є чого повчитися в українців щодо власних перехоплювачів — як їх удосконалити, як виготовляти швидше".

Обіцянка Трампа: що вже відомо про ліцензію на Patriot

Президент Володимир Зеленський давно закликав США та інших союзників постачати більше перехоплювачів, щоб відбивати російські балістичні атаки, які за понад чотири роки повномасштабної війни завдали значних руйнувань.

Зокрема, він заявляв, що дефіцит ракет-перехоплювачів для Patriot заохочує Росію й далі бити балістикою по житлових будинках.

Трамп анонсував намір надати Україні ліцензію на виробництво Patriot під час зустрічі із Зеленським в Анкарі 8 липня: "Мені одна пташка наспівала, що ми дамо їм можливість робити Patriot. Ми покажемо, як це робити. За два-три місяці зможемо розмістити замовлення". 

Того ж дня Зеленський уточнив, що питання вирішено на політичному рівні, і тепер важливо, щоб технічні команди обох країн якнайшвидше узгодили саму ліцензію.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш згодом заявив, що Польща — одна з чотирьох країн НАТО, крім самої України, яким в Анкарі надали статус держави для передачі технологій виробництва й обслуговування ракет Patriot, і виробництво може розпочатися вже за кілька тижнів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
11 липня
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
21:08
"Гідне вшанування пам’яті кожної жертви є нашим спільним обов’язком", - посол України у Польщі
20:54
кримінальні серіали
Подружжя російських шпигунів, яке коригувало удари по Одесі, посадили на 15 років
20:47
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: Путін піднявся в цій війні на останній поверх, далі йому видертися - нереалістично
20:43
Ексклюзив
Віталій Портников
Є маса проблем, які потрібно усвідомити: Портников про мобілізацію в Україні
20:40
мзс Росії
Три балтійські країни оголосили МЗС РФ демарш через фейки про надання ЗСУ повітряного простору для запуску дронів
20:24
Дональд Туск
"Пам’ять не може бути знаряддям ненависті", - Туск
20:22
Ексклюзив
Аркадій Мільман
Путін у складній ситуації, залишилося зовсім небагато, але значною мірою воно залежить від Трампа, - Мільман
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:18
ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
16:46
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн" зі швидкістю до 180 км/год, а на фронті відбулося 74 бої від початку доби
16:45
Огляд
Система ППО Patriot
Ліцензія на Patriot і проєкт Freya: коли Україна отримає власну антибалістику
16:36
Оновлено
вшанування в Олиці на Волині жертв часів Другої світової
На Волині відбулися спільні українсько-польські вшанування жертв трагічних подій часів Другої світової
16:14
Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ
Другий за рік: Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ, — Yle
16:05
Ексклюзив
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Путіна практично не залишилося карт, - ізраїльський дипломат Мільман
15:57
військові і діти
Лубінець вимагає перевірити обставини ймовірного вивезення окупантами 10-річної дівчинки з Костянтинівки
15:57
OPINION
З приводу однієї обкладинки The Economist: неузгодженої інформації в путінській системі не буває
15:56
Мая Санду
Санду висунула бізнесмена Тофана кандидатом у премʼєри Молдови
15:27
протести в Ірані
Іран почав відновлювати ядерні обʼєкти, які раніше атакували США, – CNN
15:21
Оновлено
ДБР
Без права на заставу: суд відправив під варту підозрюваного у справі про насильство в полку "Скеля"
15:07
гаптована ікона 19 ст. "Богоматір Знамення"
В Україні запобігли вивезенню в Таїланд унікальної реліквії – гаптованої ікони XIX ст. зі срібними нитками
15:03
Німеччина уряд
Бундестаг дозволив поліції Німеччини самостійно збивати ворожі дрони
14:38
Іспанія
Приховав громадянство РФ і шлюб з росіянкою: суд Іспанії підтвердив втрату допуску сержанта-підводника до секретів НАТО
14:03
OPINION
Липнева сверблячка Зеленського
13:23
Крим
"Уявна безпека окупантів у Криму – явище тимчасове": "Атеш" розвідав прикордонне управління ФСБ у Джанкої
12:58
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Глава МЗС Туреччини вважає досягнутий на саміті НАТО консенсус "історичним успіхом"
12:36
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 21 судно тіньового флоту. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2. Сили оборони відмінусували майже 1500 окупантів
12:24
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
У Румунії вранці оголошували повітряну тривогу через атаку РФ на Одещину. Раніше у Чорному морі знищили 5 морських дронів
12:15
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трампу потрібен результат": Мільман пояснив, як Україна може вплинути на рішення президента США щодо Росії
11:50
пожежа на ТЕЦ у Керчі
"Страх став частиною повсякденного життя", – The Telegraph про реалії життя в Криму
Більше новин