live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Давні римляни сортували і переробляли сміття, - дослідження


фото: reuters
Розкопки руїн Помпеїв показують, що сміття, залишене за межами міста, було зібрано і відсортовано

Про це пише The Guardian. 

Дослідники виявили, що величезні купи сміття за межами міських стін насправді були "майданчиком для циклів використання та повторного використання".

Професорка Еллісон Еммерсон з Тулейнського університету у Новому Орлеані, яка разом з іншими дослідниками працювала в Помпеях, сказала, що купи сміття були майже вздовж усієї зовнішньої стіни на північній стороні міста. Деякі купи висотою в кілька метрів містили шматочки кераміки і гіпсу, які можна було використовувати як будівельні матеріали. Вчені прийшли до висновків, що частина міста була побудована зі сміття. 

Раніше вважалося, що ці кургани утворилися, коли в місті стався землетрус приблизно за 17 років до виверження Везувію, сказала Еммерсон.

Археологи зазначили, що відходи з таких звалищ використовували для укріплення підлоги, будівництва стін.

За словами Еммерсон, майже на всі стіни, виготовлені з відходів, наносили малюнки, щоб приховати різноманіття будівельних матеріалів.

Археологи дослідили зразки ґрунту, щоб простежити рух сміття по всьому місту.

"Різниця в ґрунті дозволяє нам побачити, чи було сміття вироблене в тому місці, де воно було знайдене, або зібране з іншого місця для повторного використання і переробки", - сказала Еммерсон.

Вона також додала: "Помпеї жили набагато ближче до свого сміття, ніж більшість з нас вважали б прийнятним, не тому, що в місті не було інфраструктури, і вони не спромоглися управляти сміттям, а тому, що їх системи міського управління були організовані на основі інших принципів".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати