live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Померла Валерія Андрієвська, дружина дисидента Євгена Сверстюка


фото: litgazeta.com.ua
Вчора померла дружина дисидента Євгена Сверстюка - Валерія Андрієвська. Вона є автором понад 190 наукових праць та кандидатом психологічних наук

Однак окремої уваги варта її переписка з чоловіком. Член українського ПЕН-клубу та упорядник їхнього листування - Олексій Сінченко, зазначає, що листи подружжя є справжнім витвором літературного мистецтва. Минулого року, у видавництві "Дух і літера" вийшло листування Андрієвської і Сверстюка в 3-х томах. Це книжки по 700 сторінок.  Фахівці радять читати ці листи тим, хто хоче відкрити для себе атмосферу Києва 70-80 років ХХ ст.

"Для них обох було важливо створити яскраву картинку. Тому що Сверстюк, який сидів в тюрмі - взагалі не мав ніякого доступу до світу і своє уявлення про реальність вибудовував на основі листів дружини", - зазначає Олексій Сінченко.

“Листування, до якого вона була причетна, актуалізує проблему дружин дисидентів. В цих жінок не був такий героїчний чин, вони не сиділи в тюрьмах, але вся доля чоловіків впливала на їхнє життя. Тому що це постійні переслідування КДБ, постійні провокації, це постійні осуди колег на роботі. Валерія Андрієвська все це пережила з гідністю.  Мене дивує що сучасні феміністки фактично не цікавляться такими долями як: дружина Стуса, дружина Сверстюка. Це унікальний симбіоз особистості, яка не втрачала себе. Тому що Валерія Андрієвська за всіх переслідувань, за всіх викликів до суду  в якості свідка все ж таки лишалася й науковицею. Вона захистила кандидатську дисертацію з психології.Я вважаю, що Валерія Андрієвська, як особистість відбулася.Тому що, коли чоловік опинився в тюрмі -  вона мала не тільки опікуватися ним, а й донькою в якої була складна форма нефриту. І матір’ю, яка мала дуже складне захворювання. Це все лежало на її плечах. І при цьому їй вдавалося створювати оцю картинку добробуту. Багато хто з дисидентів каже, що вони вижили завдяки своїм дружинам”.

Редакція сайту espreso.tv та телеканалу ЕСПРЕСО висловлює співчуття близьким та родичам Валерії Вікторівни.

null

Все по темі

новини партнерів

27 жовтня, 2020 вівторок

27 жовтня, 2020 вівторок

26 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати