Після призначення Татарова в ОПУ на його оточення переписали активи "Укрбуду", - Bihus.info

Журналісти заявляють: оточення заступника глави ОПУ Олега Татарова, фігуранта справи "квартир Нацгвардії", перейняло контроль над деякими об'єктами бізнес-імперії Микитася, поки той перебував у СІЗО

Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.info.

Журналісти розповідають, що наприкінці 2019-го, після того, як експрезидент компанії “Укрбуд” Максим Микитась опинився в СІЗО через так звану справу “квартир Нацгвардії”, а сам “Укрбуд” по суті зупинив роботу, було створено компанію “Дейрінг Капітал”. Фірма “прописалася” в Києві, на Антоновича, 131, де у власності Олега Татарова і членів його родини є цілий ряд об’єктів нерухомості.

Одним з власників фірми “Дейрінг Капітал” став тесть Олега Татарова Олександр Павлушин. Журналісти стверджують, що фірма без жодного будівельного досвіду зуміла “перехопити” одну із забудов “Укрбуду”: влітку 2020-го, незадовго до призначення Татарова в ОП, вона в прискореному режимі почала оформлювати право на оренду 1,3 га землі у Святошинському районі для зведення багатоповерхівки, яку до початку проблем планував “Укрбуд” і вже мав щодо цього домовленості.

Партнеркою тестя Татарова по “Дейрінг Капіталу” є Людмила Міщенко з пропискою у Донецьку. Вона ж значиться співвласницею ще однієї компанії з реєстрацією на Антоновича, 131 – “Кій-Плаза”. Її партнером тут записано киянина Валерія Міщенка. Наприкінці жовтня 2020-го, через два місяці після призначення Татарова в ОП, Міщенко став власником 45% близької до Офісу Президента компанії “Еко-Буд-Трейд” – підрядника одного з найскандальніших і найкорупційніших київських об’єктів – Подільсько-Воскресенського мосту. Ці 45%, записані раніше на підставну особу, могли належати належали Максиму Микитасю –  це підтверджується рядом неофіційних документів, що є в розпорядженні Bihus.Info і заявою самого Микитася. 

Читайте також: АМКУ відкрив справу за ознаками змови на будівництві Подільського мосту

Компанія “Еко-буд-трейд” свого часу отримала від київських комунальників право за орієнтовно 7 млрд грн будувати Подільсько-Воскресенський міст.

Журналісти стверджують, що “Еко-буд-трейд” виступив тоді “прокладкою” – отримував комунальні кошти, частину лишав собі, а на решту шукав реальних підрядників.

“Еко-буд-трейд” при цьому “вріс” і в ряд інших київських комунальних підрядів, освоївши мільярди гривень. За інформацією журналістів, фірму контролює Денис Комарницький – соратник колишнього київського мера Леоніда Черновецького, а нині так званий “смотрящий за Києвом” від Офісу Президента. У 2019-му Комарницький зблизився з командою “Слуг народу” та найімовірніше почав співпрацю з нардепом Миколою Тищенком і керівником ОП Андрієм Єрмаком. Тоді ж, за словами Микитася, він придбав у Комарницького частку в “Еко-Буд-Трейді”, яка нині відійшла Міщенку. 

Читайте також: Микитась: Татаров допомагав повернути вилучені під час обшуків кошти "Укрбуду"

Водночас журналісти зазначають, що Валерій Міщенко може  оформити контроль над ще одним активом Микитася – компанією “БК “Укрбудмонтаж”. Ця фірма протягом останніх кількох років отримала близько 3 мільярдів гривень держпідрядів на роботи для “Енергоатому” та “Чорнобильської АЕС” і контролювалася дружиною Максима Микитася. У 2019-му дружина Микитася зі співвласників компанії зникла, фірму записала на одного з її давніх співробітників. Навесні 2020-го, приблизно у той самий час, коли у соціальних мережах вже почали обговорювати можливе призначення Олега Татарова в Офіс Президента, Валерій Міщенко підписав з новим формальним власником “Укрбудмонтажу” договір, за яким Міщенко схоже надав якусь позику під заставу компанії.

"Можна припустити, що цей договір є шляхом до передачі активу новому власнику", - пояснили свої здогадки журналістирозслідувачі.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо