Президент НАН України: Науковці Академії допомагають у боротьбі з коронавірусом

Президент НАН України академік Анатолій Загородній заявив, що Академія не залишається осторонь нових викликів, зокрема боротьби з COVID-19

Про це повідомляє офіційний сайт НАН України.

Він розповів, що науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України ще в лютому, на початку пандемії в Україні, на замовлення РНБО, розробили надійні тест-системи для діагностування коронавірусної хвороби.

Фахівці Академії сприяли також створенню імуноферментної експрес-системи для виявлення цієї хвороби, яку нині виробляє одне з вітчизняних підприємств.

Також в Академії працює дві групи з прогнозування розвитку пандемії в Україні – на базі Інституту проблем математичних машин та систем (Київ) та в Інституті проблем ринку та еколого-економічних досліджень (Одеса).

Цими прогнозами користуються і органи державної влади, і ЗМІ.

В Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України минулого року стартував проєкт з розроблення нанокомпозитних полімерних біоматеріалів з ефективною противірусною та антимікробною дією, а також технології 3D-друку виробів з них.

Важливу роботу з протидії COVID-19 ведуть вчені хімічних та фізичних установ Академії. ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" передав озонатори власної розробки і виробництва до Харківської обласної інфекційної лікарні та Харківського управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Один із прискорювачів ННЦ ХФТІ дезінфікує 60% усіх медичних матеріалів в Україні – бинтів, вати, шприців, систем переливання крові, крапельниць. Зараз ХФТІ збільшив обсяг таких робіт на 30 %. Також збільшило обсяг робіт з радіаційного дезінфікування мале підприємство "Радма" при Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського.
Академічні установи розпочали роботу і зі створення вітчизняних вакцин проти коронавірусу. Зокрема, такі роботи провадять в Інституті біології клітини та в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна.

На фото: Президент НАН України академік Анатолій Загородній