Уряд спростив доступ до дешевої іпотеки під 7%

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 15 лютого ухвалив зміни до Порядку надання дешевої іпотеки під 7%, якими зокрема, спрощуються критерії до позичальників

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Згідно з повідомленням, Кабмін ухвалив запропоновані Мінфіном зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, зокрема, суттєво спрощуються критерії для позичальників.

Зазначається, що відтепер для того, аби стати учасником програми "Доступна іпотека" під 7% необов'язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім'єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.

Крім того, скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв.м на одного члена сім'ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.

Відтак, за словами заступника Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрія Драганчука, рішення уряду суттєво спрощує критерії для потенційних позичальників нової іпотечної програми. 

"Таким чином, "Доступна іпотека" під 7% стає ще доступнішою, і скористатися державною підтримкою у сфері іпотечного кредитування зможе широке коло громадян. Також постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою. Це є продовженням конструктивного діалогу щодо швидкого і ефективного запуску доступної іпотеки", - цитує пресслужба слова Драганчука.

Зазначається, що на отримання державної підтримки зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності або власності сім'ї об'єктів нерухомості чи майнових прав на об'єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. мна одного громадянина чи сім'ю з двох осіб та 20 кв. м - на кожного наступного члена сім'ї.

Окрім того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Драганчук зазначив, що програма, крім її основної задачі, має також стати потужним імпульсом для пожвавлення ринку житлової іпотеки. Він також висловив сподівання, що більшість банків найближчим часом відновлять або утворять нові власні продукти іпотечного кредитування для участі в програмі.

У пресслужбі нагадали, що програма була розроблена Мінфіном за ініціативи президента України Володимира Зеленського. Контроль за реалізацією та адмініструванням програми покладено на Фонд розвитку підприємництва.

Следите за событиями в Украине и мире вместе с Еспресо! Подписывайтесь на Telegram канал: https://t.me/espresotb