Українська художниця з Монако присвятила серію картин відбудові Собору Паризької Богоматері

Художниця Зоя Скоропаденко створила серію картин Notre Dame Brule

Вони народилися у паризькій студії мисткині, котра виходить вікнами на Собор Паризької Богоматері, та під час прогулянок узбережжями Сени, розповідає Еспресо.TV.

Тож на полотні зафіксовано процес відбудови собору після пожежі 2019 року.

Декілька робіт з цієї серії було виставлено на NFT-ринок, де картини продаються за криптовалюту.

За словами Скоропаденко, подібна технічна можливість допомагає художникам виживати під час карантину й ставати ще більше популярними.

"Я слідкую за новинками криптомистецтва. Тому NFT-токени були наступним логічним кроком після того, коли я почала продавати свої картини за біткоїни десь 3-4 роки тому. Як художник, я надаю можливість всім легко купувати роботи за будь-яку валюту. Якщо ж художник знайомий з крипторинком, то вихід його робіт на NFT-ринок – це питання пари кліків та декількох криптомонет", - каже художниця.

NFT (non-fungible token) - унікальний цифровий актив, підтверджений технологією блокчейн. Токени, присвоєні предметам цифрового мистецтва, можна зберігати у своєму цифровому гаманці. По суті, це право власності на предмет цифрового мистецтва, тобто картину, відокремлену від фізичного носія.

Милуватися такими картинами може кожен, однак власник у зображення лише один, і це робить NFT-токени популярними серед колекціонерів. Роботи Скоропаденко, зокрема, прив’язані до фрагмента комп'ютерного коду в блокчейн-платформі Ethereum.

Довідка

Зоя Скоропаденко - українська сучасна художниця зі світовим ім'ям. Проживає й працює переважно у Монако та Франції.

Її серія TORSO мала великий розголос під час персональних виставок в Лондоні, Парижі, в Раді Європи у Страсбурзі, Брюсселі, Монако та на Tokyo Art Fair.

Роботи Скоропаденко представлені галереями сучасного мистецтва в Японії, США, Монако та Франції. Через пандемію і складності з подорожами, а також скасуванням всіх світових артринків, Скоропаденко почала працювати з німецькими програмістами, які розробили комп’ютерну програму виставок 3D.

Її перша 3D експозиція про чемпіона сумо була відкрита в онлайні у травні 2020 року за сприяння посольства України в Японії.

2016 року скульптура Скоропаденко The Hope ("Надія") була встановлена у Фукусімі, а в 2019 році The Hope увійшла до колекції Національного музею Чорнобиля в Києві і розташована перед входом до музею.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb