НКРЕКП підвищила розмір компенсації за відсутність електрики понад добу: як отримати

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову щодо збільшення компенсацій за відсутність електроенергії понад добу

Про це повідомила пресслужба НКРЕКП.

Згідно з повідомленням, регулятор встановив компенсацію за відсутність однієї фази протягом більше 24 годин для споживачів, приєднаних до електромереж по трифазній схемі електроживлення і посилив з 1 січня 2022 року стандарту щодо тривалості аварійних перерв з 24 до 22 годин.

НКРЕКП також встановила гарантовані стандарти щодо тривалості планових перерв в електропостачанні із попередженням споживачів. Допустима тривалість планових перерв в електропостачанні скоротиться з 24 годин до не більше 12 гдин у незимові місяці та 6 годин - у зимові. Для значних за обсягом виконання планових робіт тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати 24 години у незимові та 8 годин у зимові місяці.

Регулятор також збільшив суми компенсацій для окремих стандартів.

"Прийняття зазначеної постанови підвищить загальний рівень якості електропостачання для споживачів, зокрема зменшить тривалість переривань в електропостачанні", - зазначили у пресслужбі.

У відомстві пояснили, що відповідно до запровадженого з 1 липня стандарту щодо частоти перерв в електропостачанні, кожен споживач, у якого в попередні 12 календарних місяців кількість перерв в електропостачанні перевищувала допустимий стандарт - має право на отримання компенсації. Розмір компенсації для побутового споживача становить 200 грн, для непобутового - 600 грн та 50 грн за кожну перерву понад встановлений стандарт.

Таким чином, зазначили у пресслужбі, споживачі у разі частих перерв в електропостачанні можуть звертатися до операторів систем розподілу, з якими укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії, із заявою щодо надання компенсацій за недотримання гарантованого стандарту стосовно кількості перерв в електропостачанні протягом 12 календарних місяців у точці розподілу споживача тривалістю понад одну годину.
 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb