Нобелівську премію з медицини отримав вчений за відкриття в області еволюції людини

Відкриття вченого Сванте Пяабо має велике значення, зокрема впливає на те, як імунна система людини реагує на інфекції

Про це повідомили в офіційному Twitter Нобелівської премії.

В Стокгольмі та Осло розпочався Тиждень Нобелівської премії. Першим оголосили цьогорічного лауреата премії з фізіології та медицини. Ним став Сванте Пяабо за "відкриття щодо геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини".

Як зазначається на сайті Премії, вчений здійснив "неможливе".

"Завдяки своїм піонерським дослідженням, Сванте Пяабо здійснив, здавалося б, неможливе: секвенував геном неандертальця, вимерлого родича сучасної людини. Він також зробив сенсаційне відкриття невідомого раніше гомініна Денисової. Важливо, що Пяабо також виявив, що передача генів відбулася від цих нині вимерлих гомінінів до Homo sapiens після міграції з Африки приблизно 70 тис. років тому. Цей давній потік генів для сучасних людей має фізіологічне значення сьогодні, зокрема, впливає на те, як наша імунна система реагує на інфекції", – повідомили на сайті премії.

Генетичні відмінності між Homo sapiens і нашими найближчими вимерлими родичами були невідомі, доки вони не були виявлені завдяки фундаментальній роботі Пяабо.  Дослідження, які зосереджуються на аналізі функціональних наслідків цих відмінностей, тривають досі. Їхньою метою є пояснити, що робить нас унікальними людьми.

Стежте за подіями в Україні та світу разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb