Новий штам коронавірусу “Дельта” є більш заразним та збільшує кількість госпіталізацій майже в 2 рази, - доктор медичних наук

Доктор медичних наук та провідний спеціаліст МОЗ Сергій Дубров заявив, що новий штам коронавірусу “Дельта” є більш заразним та призводить до збільшення кількості госпіталізацій в 2 раза і у 1,5 рази госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії

Про це він повідомив в ефірі програми “Коментар з Анжелікою Сизоненко” на Еспресо.TV.

“Про який би ми вірус не говорили, це один і той же вірус, але він мутований. Питання в тому, чи диференціювати мутацію вірусу можна за допомогою секвенування вірусу. Тобто, спеціально досліджувати вірус, що є набагато дорожчим процесом, ніж проведення ПЛР-тесту, або дослідження антигену. Оскільки, навіть мутовані штами вірусу будуть давати позитивні результати ПЛР-тесту, або антигену. Єдине, що ми не можемо сказати який саме це штам”, - пояснив Дубров.

Дубров зауважив, що наразі в жодній країні світу немає якогось іншого протоколу лікування стосовно захворювання, яке викликане мутацією, яка має назву “Дельта”. За його словами, процес лікування нового штаму коронавірусу “Дельта” незмінний. Дубров додав, що головною проблемою може стати не лікування хворих, а надмірна кількість їх, оскільки це може призвести до паралічу всієї медичної системи.

Читайте також: Вакциновані особи захищені від штаму коронавірусу "Дельта", - Ляшко

“Проблема не полягає в лікуванні нового штаму коронавірусу, оскільки препарати та протокол лікування залишились незмінними. Проблемою може стати надмірна кількість захворювань, що може спричинити повний параліч медичної системи. Адже, мені здається, що 80 тис для хворих на Covid-19, це вже максимум. Далі ми вже не зможемо якісно надавати допомогу. Негативним в новому штамі “Дельта” та “Дельта +” є те, що вони є більш контактним та більш заразним. Також захворювання викликані цим штамом спричиняють більшу кількість госпіталізацій, майже в 2 рази та 1,5 рази більшу кількість госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії", - додав Дубров.

Дубров також закликав українців дотримуватись стандартних протиепідеміологічних правил. Оскільки, як він зауважив, що якщо населення не буде дотримуватись простих протиепідеміологічних заходів та не зростатимуть темпи вакцинації, то за 1,5-2 місяці Україна може бути в тій самій ситуації, в якій ми були на піках першої та другої хвиль.

 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb