OPINION

П’ятирічка Зеленського

Ігор Гулик
18 травня, 2024 субота
20:06

​​​​​​​Післязавтра виповниться п’ять років з часу інавгурації чинного президента України

Зміст

Я не порушуватиму тут проблему виборів, аби не виглядати жертвою кремлівського ІПСО. Хоча найкращою відповіддю на питання легітимності/нелегітимності Зеленського був би висновок Конституційного суду. Але ні в Офісу, ні в депутатів монобільшості руки до подання з цього приводу чомусь не дійшли, і це теж не тільки викликає низку запитань, а й свідчить про одну чисто людську рису гаранта, яка не змінилась упродовж оцих довгих п’яти років.

Зеленський і тоді, і зараз вважає, що винними в усіх його особистих і суспільних проблемах є хтось інший, але аж ніяк не він сам. Напередодні виборів це чітко звучало з трибуни стадіону, де відбувалися дебати між Зеленським та його опонентом, а нині навіть не варто ходити за прикладами. Буквально вчора, коментуючи російські атаки супроти житлової забудови та критично важливої інфраструктури у Харкові, Володимир Олександрович ні на хвильку не замислившись, заявив: "Це винен весь світ. Вони дали можливість Путіну окупувати. Але тепер світ може допомогти".

І, звісно, "ні обіцянок, ні пробачень" з приводу того, як "весь світ" волав напередодні широкомасштабного вторгнення Росії, і як Зеленський та його почет закликали співгромадян "не дивитися угору".

Читайте також: Дилеми Зеленського

І питання, далебі, не у тому, що Володимир Олександрович не бажає змінюватися і переосмислювати свої переконання. Питання у тому, що його "монументальність" та ігнор будь-якої критики чи зауважень можуть спричинити набагато катастрофічніші наслідки, ніж те, що було досі.

Днями українські соцмережі бурхливо обговорювали неанонсований візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва. Усі чомусь зосередилися на його вмінні грати на гітарі, на "ексцентричному" вчинку американського високопосадовця у барі Barman Diktat, де той виконав Rockin’ in the Free World. Та поміж гітарних переборів не всі розчули слова Блінкена: "Перемога України на полі бою не дасть їй стати частиною Росії. Перемога у війні з корупцією не дасть Україні стати схожою на Росію".

І що? У дні, коли Блінкен грав на гітарі й вчив українців демократії, українці гризлися через недолугу постанову Кабміну, що уможливлювала бронювання від мобілізації "Favbet" та "Glovo". Відтак очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко змушена була алярмово скасовувати цей скандальний наказ через "суспільний резонанс". Але найприкріше не у тому, що команда Зе! постійно множить "суспільні резонанси", а фактично суспільні сварки. А в тому, що робить це на користь "своїх", залишаючи чужим лише "закон". Причому, не завжди ідеальний, а зазвичай, недосконалий закон з корупційними ризиками та іншими ґанджами.

Бо, до прикладу, оберігаючи "Favbet" від прикрощів мобілізації, влада руками суддів переслідує його конкурентів на ринку азартних ігор. Печерський районний суд 13 травня наклав арешт на рахунки онлайн-казино Pin-Up і Vbet  в межах кримінального провадження Державного бюро розслідувань. Збіг? Не думаю… "Кришування"? Так.

Читайте також: Для кого Єрмак концентрує владу?

Думаю, найсерйознішими закидами Зеленському за ці його п’ять років президентства стануть не тільки неготовність країни до війни чи небачена досі корупція його "трускавецької команди". Не менш злочинними виглядають постійні спроби (успішні, на біду!) розсварити українців, поділити їх на "своїх" та "чужих", систематичне підігрівання суспільних чвар та конфліктів, одне слово – застосування принципу "поділяй та владарюй". Бо у мутній водичці відволікання уваги на дріб’язкові сварки Зеленському та його "5-6 менеджерам" легше ловити рибку, тобто провертати свої задуми.

За цим усім бовваніє й інше питання: а чи має намір Зеленський завершувати війну, і як виглядає у його планах наша перемога? Тут я не маю на увазі "формулу миру", з якою всі київські топи поїдуть у Швейцарію на Глобальний саміт. Ви ж розумієте, що першого дня (переможного чи, можливо, просто мирного) Зеленський змушений буде жити з перспективою виборів. З усіма наслідками, що вони передбачають. І відповідальності, не тільки політичної, за ці п’ять (чи скільки там буде) років президентства. Маю сумнівів, що чинний гарант буде з ентузіазмом наближати цей фатальний для нього день…

Спеціально для Еспресо

Про автораІгор Гулик – журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.38
    Купівля 41.38
    Продаж 41.91
  • EUR
    Купівля 44.69
    Продаж 45.4
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
25 березня
11:43
Агенція США з глобальних медіа виділить "Радіо Свобода" частину гранту
11:35
Олександр Лукашенко
"Пів світу мріє про нашу "диктатуру": в Білорусі всьоме "інавгурували" самопроголошеного президента Лукашенка
11:33
Boeing
Пасажирський літак зі США до Китаю розвернули, оскільки один з пілотів забув паспорт
11:17
на фото: Хав'єр Мілей
Президент Аргентини Мілей доручив розсекретити документи про нацистів, які прибули до країни після Другої світової війни
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
У Трампа не дбають про безпеку військових планів, а воєнні цілі Кремля не змінилися. Акценти світових ЗМІ 25 березня
11:07
виробництво дронів
Легіон ГУР розпочав виробництво дронів на оптиковолокні
11:02
США Україна
Делегації США й України проводять зустріч в Ер-Ріяді, - ЗМІ
11:00
PR
Гривня, 1000 гривень, гроші
Кому дадуть онлайн кредит
10:47
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Маємо витримати цей інформаційно-політичний шторм, - Згурець про переговори
10:46
електроенергія
Енергетики відновили живлення для понад 60 тис. споживачів, знеструмлених через бойові дії: ситуація в енергосистемі 25 березня
10:36
Індія готова знизити тарифи на більш ніж половину імпорту зі США на $23 млрд у рамках торгівельної угоди, - Reuters
10:28
долар євро валюта обмін
Курс валют на 25 березня: за скільки можна купити долар та євро
10:24
Оновлено
Російський удар по центру Сум 24 березня: кількість постраждалих зросла до 99, серед них діти
10:01
Ексклюзив
Карта бойових дій за 8-15 березня
Речник ОСУВ "Хортиця" назвав найуспішніший для ЗСУ напрямок на лінії фронту
10:00
OPINION
Ер-Ріяд-2. Швидкий мир — поки міф
09:46
Іво Бобул
"Соромно озвучувати": Іво Бобул прокоментував розмір своєї пенсії
09:46
Чорноморський флот РФ
Заводи перетворились на склади для пошкодженої техніки: "Атеш" про ситуацію в суднобудівній галузі РФ у Криму
09:45
Дональд Трамп
Адміністрація Трампа просить Верховний суд дозволити масові звільнення працівників федерального уряду
09:18
ЗСУ прапор
ПС уразили місце зосередження живої сили РФ на Курщині: ліквідовано до 30 окупантів
09:09
ППО
Українська ППО вночі знищила 78 російських БПЛА
09:08
Френк Вільде
"Повторює маячню роспропаганди": дизайнер Френк Вільде у футболці з тризубом прокоментував слова Віткоффа
08:43
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Загарбники залучили понад 12 тис. дітей Луганщини до проходження військової підготовки від бійців армії РФ, - ОВА
08:38
Ексклюзив
вибори в Україні
Питання виборів може стати частиною перемовин з РФ, - голова Комітету виборців України Кошель
08:33
Окупанти на Донеччині будують три нових мости для покращення своєї логістики, - Андрющенко
08:23
москва, кремль
РФ на переговорах вимагає повного контролю над чотирма областями України, – Moscow Times
08:07
Оновлено
Сили оборони за добу відбили 53 атаки РФ на Покровському напрямку: загалом на фронті сталося 165 боїв
08:00
OPINION
блог Денис Попович
Європа готується не до тієї війни
07:49
netflix
Netflix впроваджує формат HDR10+ для більш якісного перегляду контенту
07:40
Новини Заходу України
Масштабна кібератака на Укрзалізницю: у компанії розповіли, як відновлюють онлайн-системи
07:31
сектор Гази
ООН скорочує свій персонал в Газі після ударів зі сторони Ізраїля
07:31
Оновлено
наслідки на Київщині
РФ атакувала Україну "шахедами": на Запоріжжі, Полтавщині та в Херсоні є постраждалі
07:13
знищена техніка
Армія РФ за добу втратила 1180 окупантів, 5 танків і 61 артсистему
06:40
У Сирії фіксують масштабне вимкнення інтернету, - NetBlocks
06:20
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
РФ утримує один ракетоносій у Чорному морі
06:13
Ілон Маск
Маск поскаржився, що працівники DOGE щодня отримують погрози вбивства
05:58
Марко Рубіо
Трамп єдиний, хто може посадити Україну і Росію за стіл перемовин, - Рубіо
05:42
Прапор США
Група американських сенаторів закликала Трампа передати Україні заморожені активи РФ, - Reuters
03:41
Оновлено
"Говоримо про лінію розмежування": Трамп розкрив деталі переговорів США з Росією в Саудівській Аравії
03:08
Масштабна кібератака на Укрзалізницю: голова правління компанії заявив, що потяги курсують без збоїв, жодного рейсу не скасували
02:34
На фото людина, що працює за комп'ютером
Російські хакери атакували низку урядових сайтів Бельгії
Більше новин