Розділяй і володарюй по-українськи

​​​​​​​Народи платять величезну ціну за прихід до влади популістів, бо їхні обіцянки звучать солодко, натомість ціна за ілюзії завжди висока

Зубожіння найбідніших верств населення, відсутність коштів у державному бюджеті, інфляція, закривання бізнесів і рецесія в економіці. Прикладів цього безліч також в історії незалежної України.

Популізм — це важлива тема під час російсько-української війни, бо після нашої перемоги ми чекатимемо відповідей на запитання про причини неготовності держави до широкомасштабного вторгнення Російської Федерації.

Чому влада говорила про "смаження шашликів" на 9 травня, ігноруючи попередження США і Великої Британії про близький наступ московських полчищ? А також про незахищеність Києва з півночі та відсутність вчасної мобілізації та оборони півдня. Коли всі "дорослі" попереджали про небезпеку, натомість українські "діти" не хотіли в неї вірити. Бо так здавалося легше керувати країною покращувати бали у рейтингах суспільної довіри, які сильно впали впродовж 3.5 років перебування при владі тих, хто її отримав на виборах 2019 р.

Читайте також: Вулицями їздять бусики, бо інакше мобілізувати держава не вміє

На перелічені запитання (а також інші, яких безліч) українці мають отримати відповіді, щоб ніколи не повторилася ситуація напередодні 24 лютого 2022 року.

Сьогодні нас накриває чергова хвиля популізму, нас цей раз у справі мобілізації, зокрема намагання влади поставити на військовий облік тих, хто перебуває закордоном. Про незаконність листа першого заступника міністра закордонних справ до консульських відділень написали численні автори, отже немає потреби повторювати їхніх аргументів.

Уряд старається виправити ситуацію розпорядженням про відмову видачі українських паспортів, проте Міністерство оборони чітко заявило про нереальність діяльності ТЦК закордоном. Що було доволі зрозумілим для кожного хто хоча б трохи ознайомлений із законодавством, роботою ТЦК і процесом мобілізації.

Німецький уряд підтвердив, що на території цієї країни українці зможуть перебувати навіть без закордонних паспортів. Така ж позиція Польщі, натомість США та Литва дипломатично відповіли, що це "складне питання", тобто ніяких дій на виконання постанови українського уряду вони проводити не будуть.

Читайте також: Чому Кулеба та його заступник мають піти у відставку

Ситуація прогнозована, бо іноземці також розуміють, що за діями нашої влади проглядається популізм. Опитування громадської думки показують, що більшість українців хоче демобілізації, зокрема військові та їхні сім’ї. Але демобілізувати солдатів не можна, бо – як сказало командування ЗСУ – їх немає ким замінити. А без них наш фронт посиплеться. Крім цього значна частина громадян з розумінням ставиться до ухилянтів, які проживають в Україні. Засуджує натомість тих, хто перебуває закордоном.

І тому оточення президента вирішило, що найпростіше заробити електоральні бали наїздом на "поганих українців", що поза країною. Мовляв "молоді люди", "втекли", "бавляться, коли ми тут воюємо й ховаємося від бомб і ракет". Цієї риторики вистачить лише на один або ж два дні, але для влади цього достатньо, бо люди не згадуватимуть про її відповідальність за провалену мобілізацію, відсутність демобілізації та невдачі на фронті. 

Ціна такого способу налаштовування українців проти себе дуже висока. Замість єднання – роз’єднання; замість заохочення тих, хто виїхав за кордон, повернутися додому – посилання сигналу, що їх тут не чекають. І саме такі голоси поширюються в українських медіа навіть авторитетними авторами.

Більшої радості для Росії важко придумати.