Ексклюзив

Інколи за євроінтеграційними законопроєктами приховані недержавницькі рішення, - нардепка Сірко

8 квітня, 2026 середа
18:25

Між урядом і парламентом існує недовіра, яка впливає на темпи ухвалення важливих рішень, зокрема у сфері євроінтеграції. Частина законопроєктів, поданих як євроінтеграційні, викликає застереження через норми, що не відповідають заявленим цілям

Зміст

Про це сказала народна депутатка, членкиня української частини Парламентської асамблеї України й Республіки Польща Юлія Сірко у програмі "Європейський простір" з Юрієм Фізером на Еспресо.

"Треба починати з відновлення довіри між урядом і парламентом. Наразі існує абсолютна прірва між парламентом і урядом. Парламент не до кінця розуміє, що наобіцяв уряд. І 11 законопроєктів, які передані, - це добре, але треба розуміти деталі, що повинно бути в цих законопроєктах. Якраз диявол у деталях, бо інколи за євроінтеграційні законопроєкти видають абсолютно недержавницькі законопроєкти.

Тому деякі євроінтеграційні законопроєкти не проходять не тому, що Україна чи депутати не хочуть євроінтегруватися, а тому, що в них є норми, які абсолютно не повинні там бути", - зазначила Сірко.

За словами народної депутатки, наразі є дві основні проблеми. Перша - недовіра між парламентом і урядом. Уряд обіцяє те, що парламент не може виконати, і до кінця не розуміє його спроможності: на що депутати готові погодитися, а на що - ні. Через це міжнародним партнерам інколи обіцяють те, що в принципі неможливо виконати. Друга - криза всередині монобільшості, яка значно впливає на кількість голосів.

"За останні шість місяців максимум, який давали "Слуги народу", - близько 150 голосів із необхідних 226. Тому монобільшість повинна визначитися: або вона збирається і дає 226 голосів, як це було раніше, або перестає бути монобільшістю. Зараз вона не є монобільшістю, оскільки не вистачає мінімум 100 голосів для ухвалення законопроєктів.

Тому питання до монобільшості: чи готові вони зібратися і працювати так, як у 2019–2020 роках, коли розраховували на власні голоси?" - наголосила Сірко.

Народна депутатка додала, що опозиція підтримує всі євроінтеграційні законопроєкти, якщо вони дійсно такими є, а не видаються за них. Бо інколи під цим прикриттям просуваються інтереси, які не мають нічого спільного з євроінтеграцією.

"Отже, якщо подолати ці два основні фактори та знайти спільну мову з урядом - а це зазвичай непросто, бо потребує постійних консультацій і зустрічей з усіма фракціями - ситуацію можна покращити. Можливо, до цього процесу доведеться активно долучатися і президенту. Бо з таким темпом консультацій і таким ставленням уряду до парламенту перспективи євроінтеграції, на жаль, відстають. Чи можна це надолужити? Так, але для цього потрібні значні зусилля, і насамперед з боку монобільшості", - резюмувала Сірко.

  • Єврокомісарка Кос передала ВР перелік із 11 законів, які треба ухвалити для розблокування 4 млрд євро для України.
Теги:
Читайте також:
Київ
+27.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
14 липня
13:11
Ярослав Железняк
Железняк назвав причини зміни уряду та підтримав кандидатуру Корецького на посаду прем'єра
13:05
Азовська Чорнобаївка
СБС вполювали ще 11 суден тіньового флоту РФ та майже паралізували нафтопервалку в Азовському морі
13:04
Україна ЄС
Україна та ЄС відкрили 6 кластер переговорів про вступ
12:56
Оля Полякова
Оля Полякова на засіданні слідчої комісії ВР із захисту прав українців під час війни поскаржилася на недопуск до Нацвідбору на Євробачення
12:33
Дональд Туск
"Забезпечать реальні гарантії безпеки для України": Туск анонсував навчання військ Коаліції охочих у Польщі
12:32
Оновлено
Володимир Зеленський та Михайло Федоров
Новий уряд для Зеленського: чому Свириденко пішла, що буде із Федоровим і хто гратиме у новому складі
12:21
Оновлено
Наслідки атаки на НПЗ. Башкортостан, РФ
Сили оборони вразили один з найбільших нафтохімічних комплексів "Газпрому" у Башкортостані та НПЗ у Краснодарському краї
12:19
центри для біженців Польща
Єврокомісія готує зміни до тимчасового захисту українців: військовозобов'язаним можуть обмежити в'їзд до ЄС
12:10
видобуток нафти, нафта
ЄС готує масштабну електрифікацію для зменшення залежності від нафти й газу на тлі війни з Іраном
11:55
Огляд
Останній захисник козацької автономії: 304 роки від смерті гетьмана Івана Скоропадського
11:51
Ексклюзив
Україна ЄС
Українці збережуть право просити притулок у ЄС, - аналітик Кнаус
11:28
Дональд Трамп
Трамп заявив, що союзники винні США "відшкодування" за захист Ормузької протоки
11:09
Ексклюзив
санкції проти Росії
21-й пакет санкцій ЄС стане болючим ударом для Росії, - Висоцька
11:04
літо
Наталка Діденко розповіла, коли до України повернеться "справжня літня погода"
11:00
OPINION
Зміна уряду: за прізвищами знову забувається зміст
10:43
Інфографіка
Кіліан Мбаппе та Ламін Ямаль (ліворуч), Франція - Іспанія, ЧС-2026
Франція - Іспанія: де та коли дивитися півфінал ЧС-2026 з футболу
10:35
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп може застосувати до РФ підхід "поганого і хорошого поліцейського", - політолог Ференс
10:24
Сенат США
Сестра покійного сенатора Грема тимчасово займе його місце в Сенаті США
09:53
Ексклюзив
Cистема ППО Patriot
Шляхи посилення ППО шукають, але зима буде дуже складною, - офіцер ЗСУ
09:32
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по Україні: на Дніпровщині та Херсонщині загинули люди, на Чернігівщині є поранені
09:18
Андрей Бабіш
У Чехії заявили, що не відправлятимуть військових до України після ймовірного припинення вогню
09:14
Ексклюзив
Часта зміна міністрів оборони шкодить державі, - політолог Леонов
08:59
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
В ЄС ввели санкції проти причетних до катування українських полонених
08:50
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Головна стратегія Путіна - "пересидіти"
08:34
Анонс
Діалоги про Україну: у Львові стартує новий дискусійний проєкт
08:31
Оновлено
У Fire Point показали українську антибалістику, на фронті 244 бої, а РФ втратила ще 1120 військових. Підсумки роботи Сил оборони на ранок 14 липня
08:25
Рубіо
У Трампа заявили, що збираються "демонтувати" Міжнародний кримінальний суд
08:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 16-22 травня
На Олександрівський напрямок росіяни підтягують резерви з окупованої Донеччини, - 37 ОБрМП
08:00
OPINION
Робота над усвідомленням власної історії дуже потрібна Польщі
07:33
Ормузька протока
Іран вдарив по нафтовим танкерам в Ормузькій протоці: поранено двох українців, - Reuters
07:21
Київ. Наслідки атаки РФ 14.07.2026
РФ уночі атакувала Київ балістикою: у кількох районах міста спалахнули пожежі
2026, понедiлок
13 липня
23:02
Сенатор Грем у Києві
Трамп підтримав пакет "пекельних санкцій" проти РФ, який просував сенатор Грем, - CNN
22:52
Ексклюзив
Ліндсі Грем
Смерть Ліндсі Грема шокувала Вашингтон: у США закликають розслідувати всі обставини та ухвалити його законопроєкт про санкції проти РФ, - Ульяновська
22:50
Оновлено
Дональд Трамп
США беруть під контроль Ормузьку протоку. Трамп офіційно повідомив Конгрес про відновлення війни в Ірані
22:42
Фрідріх Мерц
"Настав час сісти за стіл переговорів": Мерц закликав скористатися успіхами України у війні з РФ
22:37
Віктор Орбан і Тамаш Шуйок
Парламент Угорщини проголосував за усунення призначеного Орбаном президента країни, — ЗМІ
22:15
Ексклюзив
Очільник РПЦ Гундяєв (Кирило) та Путін
Смолій пояснив, чому Гундяєва викреслили з 21-го пакета санкцій ЄС
22:14
навчання ЗСУ
Макрон анонсував навчання багатонаціональних сил, які після війни розгорнуть в Україні
22:05
Пресконференція за підсумками зустрічі Коаліції охочих
Наступне засідання "Коаліції охочих" відбудеться в Україні, — Зеленський
21:40
Таїсія Онофрійчук
Українка Таїсія Онофрійчук стала володаркою Кубка світу з художньої гімнастики
Більше новин