Цілеспрямованих ударів російських ракет і шахедів по енергоінфраструктурі цієї доби не було, — Зеленський
Російська армія за останню добу не атакувала енергетичну інфраструктуру України ракетами чи шахедами. Водночас росіяни зосередили удари на логістиці, передусім на залізниці
Про це повідомив Володимир Зеленський за підсумками селекторної наради щодо безпекової та енергетичної ситуації в країні.
За словами президента, обстріли об'єктів залізниці зафіксували на Дніпровщині та в Запоріжжі. У зв’язку з цим Зеленький дав окремі доручення командувачу Повітряних сил, міністру оборони та керівнику "Укрзалізниці", виконання яких очікується вже найближчим часом.
Президент зазначив, що українські енергетики повністю відновили стан енергосистеми до рівня, який був до технологічної аварії в суботу, та стабілізували роботу системи. Однак попри стабілізацію, виклики для енергосистеми залишаються складними через надзвичайно холодну погоду та наслідки попередніх російських ударів.
Окрему увагу під час селектора приділили ситуації в Києві, де понад 200 житлових будинків досі залишаються без опалення, переважно через аварійні пошкодження. До ремонтних робіт залучені бригади з різних регіонів країни — загалом працює понад дві сотні ремонтних команд.
Президент також доручив Міністерству внутрішніх справ, обласним і місцевим адміністраціям перевірити готовність усіх пунктів підтримки та обігріву на період похолодання. Крім того, обласні керівники мають перевірити роботу базових станцій зв’язку, адже, за даними МВС, близько 10% таких станцій не працюють під час відключень електроенергії, особливо в сільській місцевості.
За словами Зеленського, "Укренерго" отримало окреме доручення скоригувати графіки відключень в Одеській області з урахуванням значної кількості будинків з електроопаленням. Складна ситуація з електропостачанням також зберігається в Кропивницькому та області, на Полтавщині, Дніпропетровщині, у Черкаській області та в громадах поблизу кордону з Росією.
Президент подякував працівникам енергокомпаній, комунальних служб, аварійних і ремонтних бригад, а також бізнесу за роботу та допомогу громадам у складний зимовий період.
- Внаслідок ворожих атак на енергетичну інфраструктуру України без електропостачання залишилися споживачі у Харківській, Сумській, Дніпропетровській та Черкаській областях.
- Актуальне
- Важливе