
"Збережена спадщина": дизайнерка Оксана Полонець створила колекцію одягу, натхненну вишивкою Луганщини
Українська дизайнерка Оксана Полонець створила нову колекцію під назвою "Збережена спадщина", яка стала результатом її досліджень традиційного одягу Луганщини — регіону з глибокою, але часто недослідженою культурною історією
Стильна колекція дизайнерського одягу бренду POLONETS включає елегантні сукні, вишукані блузи, кардигани, стильні чоловічі сорочки, а також розкішне весільне вбрання.
Родзинкою колекції є оздоблення внутрішніх деталей одягу кольоровою підкладкою з рослинним принтом, оздоблення конструктивних ліній, напівприлягаючі силуети та багатошаровість вбрання. Кожен виріб прикрашають стилізовані геометричні та рослинно-геометричні орнаменти.
Легкі натуральні матеріали, такі як льон, коноплі та кропива, від провідних світових виробників, складають якісну основу кожного сучасного образу.
Колекція є не лише естетичним проєктом, а й важливим кроком у збереженні та популяризації української ідентичності, особливо в умовах війни.
Ідея створення "Збереженої спадщини" виникла під час навчання дизайнерки за фахом "Прогнозування моди". Основою її дипломної роботи стало вивчення строїв Донеччини та Луганщини — регіонів, які попри століття російської пропаганди мають глибоко українське коріння.
"Мені хотілося дослідити й довести, що схід України - це автентичні регіони, що абсолютно підтверджується традиційним одягом і побутом народу. Агресивний сусід уже багато століть намагається нав'язати хибну думку, але побут народу України доводить, що Україна єдина та має всі необхідні спільні риси у народному мистецтві й традиціях", - розповіла Еспресо Оксана Полонець.
Колекція побудована навколо символів, притаманних вишивці Луганщини: дерево роду, барвінок, алатир, а також стримана колірна палітра з акцентами червоного та синього. Особливої уваги заслуговує стилізоване дерево роду, яке вишивали на задній частині рукавів сорочок — символ родинних зв’язків і оберіг. Саме цей елемент став лейтмотивом нової лінії вбрання.
Зібрати матеріал для колекції було складно. Через окупацію частини територій багато артефактів було знищено або втрачено. Дизайнерка досліджувала музеї, приватні колекції, реконструюючи деталі по крупинках. Вона переконана, що мода здатна стати інструментом культурного спротиву.
"Суспільство демонструє підвищення патріотичних настроїв. Своєю чергою дизайнери мають швидко реагувати та запропонувати людям певні маркери, які відображатимуть сучасні настрої. Вишитий одяг стрімко входить до повсякденних та урочистих образів. Кожен українець, у якому б куточку світу він не перебував зараз, відчуває гостру потребу продемонструвати: "Я – українець!" – пояснила дизайнерка.
Оксана Полонець уже працює над подальшими проєктами, зокрема досліджує вишивку Сумщини (регіону, де жінка прожила до 20 років) і Харківщини (області, де вона народилася). У планах також південь України.
Колекції пані Оксани отримали схвальні відгуки не лише в Україні, а й за кордоном. Покази в Європі та Північній Америці відбуваються за підтримки українських громад і дипломатичних представництв. За словами дизайнерки, такі заходи — це не просто модні події, а культурна дипломатія.
"Я дуже рада, що своєю творчістю можу впливати на міжнародний імідж України у світі", - сказала вона.
"Ми не маємо права втрачати та забувати своє. Колекція "Збережена Спадщина" демонструє красу та елегантність культури сходу України та відображає спільні риси з іншими регіонами, що підтверджує: Україна єдина від сходу до заходу! Донеччина та Луганщина – це Україна!" - резюмувала дизайнерка.
- Актуальне
- Важливе








