
"Нам наплювати на вашу думку": конгресвумен Тейлор Грін порадила британській журналістці повернутися додому після запитання про Signal
Представниця Палати представників від Республіканської партії США Марджорі Тейлор Грін посварилася з британською журналісткою та порадила їй повернутися додому після запитання про витік секретних даних з чату Signal
Про це пише Politico.
Зазначається, що журналістка Sky News Марта Келнер спробувала запитати у Тейлор Грін про ситуацію з витоком секретних даних з чату Signal, в якому високопосадовці з адміністрації Дональда Трампа обговорювали майбутній ракетний удар по Ємену.
Своєю чергою посадовиця перебила репортерку, щоб з'ясувати з якої вона країни. Дізнавшись, що журналістка представляє Велику Британію, Тейлор Грін "розлютилася", пише видання.
"Нам начхати на вашу думку і ваші репортажі. Чому б вам не повернутися до своєї країни, де у вас велика проблема з мігрантами?" - заявила конгресвумен.
Журналістка все ж спробувала дізнатися у Тейлор Грін, чи стурбована вона тим, що "життя американців піддаються ризику" через незахищену розмову в Signal. Проте конгресвумен відповіла: "Мене не хвилює, що люди, які живуть в США, можуть опинитися під загрозою. Ви дбаєте про людей з вашої країни? А як щодо всіх жінок, зґвалтованих мігрантами?".
Скандал із витоком секретних даних у США: що відомо
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг написав у матеріалі на сайті видання, що 11 березня радник з нацбезпеки США Майкл Волц надіслав йому запит до закритого чату Signal. Журналіст вирішив, що це несправжній акаунт, однак прийняв запрошення.
За його словами, чат створений "для координації щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин". Він так написав, що серед учасників були віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, міністр фінансів Скотт Бессент, радник з нацбезпеки Майкл Волц та інші високопосадовці адміністрації Трампа.
Зокрема, у чаті Джей Ді Венс висловив сумніви, побоюючись негативного впливу на економіку та ціни на нафту, а також суперечностей з політикою Трампа щодо Європи.
Джо Кент - керівник наццентру боротьби з тероризмом - підтримав ідею відкладення операції, вважаючи, що терміновості немає, а міністр оборони США Піт Гегсет наполягав на негайному ударі, щоб продемонструвати рішучість США та використати момент. Він також висловив побоювання, стосовно можливої самостійної операції Ізраїлю та ризику витоку інформації.
Окрім цього політики порушили питання компенсації витрат Європою та використання цієї операції, як важелі тиску на неї та Єгипет.
Чиновники обговорювали, як подати операцію громадськості, щоб отримати підтримку, а також результати операції після ударів у Сані.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пізніше відреагував на ситуацію з витоком секретних даних, зазначивши, що радник з нацбезпеки Майкл Волц засвоїв свій урок. Сам Волц взяв на себе повну відповідальність за цей скандал.
На тлі інциденту неурядова організація American Oversight подала позов проти пʼяти високопосадовців адміністрації Дональда Трампа. Ідеться про очільника Пентагону Піта Гегсета, директорки нацрозвідки Тульсі Габбард, директора ЦРУ Джона Реткілффа, очільника Мінфіну Скотта Бессента, держсекретаря Марко Рубіо. Позов також стосується Національного управління з архівів і документації.
American Oversight стверджує, що використання Signal без відповідного дозволу порушує федеральний закон про збереження державних записів. В організації просять суд зобовʼязати урядовців не видаляти повідомлення.
Департаменту ефективності уряду США (DOGE), який очолює Ілон Маск, доручили розібратися в тому, як журналіст The Atlantic Джеффрі Голдберг потрапив у секретний чат в Signal, де обговорювали американську операцію проти хуситів.
27 березня журналісти видання The Atlantic опублікували скриншоти із секретного чату Signal. Очільник Пентагону Піт Гегсет написав, що військові плани не містять жодних імен, цілей, локацій, підрозділів, маршрутів, джерел методів і, за його словами, ніякої секретної інформації.



- Актуальне
- Важливе










