
Найбільшою небезпекою для Трапа є імпічмент, а не протести, - політолог Фесенко
Політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що протести в США не такі загрозливі для Трампа, як імпічмент, хоча може спрацювати накопичувальний ефект
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Де найбільша небезпека для Трапа - це на імпічмент. Для імпічменту поки немає, скажімо так, голосів в обох палатах Конгресу більшістю республіканців. Але якщо внаслідок внутрішніх проблем почнуться протиріччя, внутрішні розколи в Республіканській партії, от тоді можуть виникнути певні проблеми. Перші маленькі ознаки, поки що маленькі ознаки, проявляються в Сенаті. Там чотири сенатори-республіканці, от якраз по тарифній проблемі, яка стосується Канади, вони об'єднались з демократами. Ну, я думаю, що тут ситуативне об'єднання, але воно викликане от якраз глибинними причинами, економічними причинами. І от якщо такі процеси будуть поширюватись, якщо вони будуть не тільки в Сенаті, а і в Палаті представників, от тоді виникнуть проблеми. Ну, голосування, яке може послабити позиції Трампа, вибори в Конгрес, будуть лише через півтора року, лише в листопаді наступного року, це ще зарано", - зауважив він.
Водночас Володимир Фесенко вважає, що у разі, коли процеси, які нині відбуваються у Сполучених Штатах будуть і далі розвиватися, це може викликати негативні наслідки.
"От були буквально теж декілька днів тому вибори судді Верховного суду одного штату. Ілон Маск навіть там вкинув чергову порцію своїх мільйонів. Навіть обдарував там деяких виборців, ну такий приз дав по мільйону доларів, це вже його методика - не допомогло. Там ці вибори вони програли, не зважаючи на особисту участь самого Маска в цій виборчій кампанії. Але от у Флориді їм вдалося виграти перевибори в Палату працівників. Тож поки що це лише початок, початок певних процесів, але проблема стає все більшою. І от тут найбільша небезпека, можливо, для Трампа і його команди в такому кумулятивному ефекті, накопичення. Коли різні проблеми - від звільнень службовців федеральних відомств до нинішніх проблем економічних, фінансових, пов'язаних з пенсійними фондами, втратами внесків простих американців у різні пакети акцій. От це може врешті-решт призвести до зміни ставлення до Трампа. Ну і потім можуть розпочатися вже і політичні наслідки. В тому числі всередині республіканської партії", - додав політолог.
Читайте також: Через протести ситуація в США може кардинально змінитись, - дипломат Левченко
- 29 березня, тисячі людей по всьому світу вийшли на акції протесту проти Ілона Маска та його намагань разом з Дональдом Трампом підірвати федеральний уряд США.
- 6 квітня конгресмен від Демократичної партії Ел Грін заявив, що протягом наступних 30 днів підготує подання про імпічмент президенту США Дональду Трампу.
- 5 квітня у США пройшли демонстрації у 1200 місцях на знак невдоволення політикою президента Дональда Трампа та його союзника - мільярдера Ілона Маска.



- Актуальне
- Важливе














