
У Німеччині прагнуть мобілізувати покоління Z попри кризу кадрів, - FT
Німецька армія, бундесвер, постає перед серйозними викликами в підготовці призовників з покоління Z, особливо в контексті загрози російської агресії. Це змушує країну переглянути свою оборонну стратегію
Про це пише Financial Times.
У своїй книзі "Чому я ніколи не воював би за свою країну" 27-річний журналіст і подкастер Олє Німоем висловлює сумніви щодо необхідності призову, відображаючи настрої частини молоді.
Він відкрито заявляє, що звичайних людей не слід відправляти на війну за інтереси держави - навіть для того, щоб відбити вторгнення.
За його словами, окупація іноземною державою може призвести до "паскудного" життя.
"Але я краще буду окупованим, ніж мертвим", - наголосив Німоем.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Німеччина виділила близько 100 млрд євро на модернізацію бундесверу.
"Але в той час, як ці кошти допомагають закрити прогалини в озброєнні і техніці, однією з найбільших проблем, що залишаються, є людські ресурси", - пише автор матеріалу.
Комісарка збройних сил Німеччини Єва Хьогль зазначила, що чисельність збройних сил скорочується, частково через велику кількість звільнень. За її словами, чверть з 18 810 чоловіків і жінок, які записалися на службу у 2023 році, залишили збройні сили протягом шести місяців.
"Цю тенденцію необхідно терміново зупинити і повернути назад", - заявила Хьогль.
Представники бундесверу вжили заходів для зупинки відтоку молодих людей, проте, як зауважив військовий командир, покоління Z має інший підхід до роботи та особистого життя, що не завжди узгоджується з реаліями військової служби.
"Я це розумію, - додав він. - Вони виросли в інший час. Це непогана перспектива. Але вона не дуже добре поєднується з ситуацією воєнного часу".
Софія Беш, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначила, що Німеччині бракує довіри і спільного розуміння загрози між громадянами і урядом, які були сформовані в таких країнах, як Фінляндія, що славиться своєю багаторічною готовністю до нападу з боку Росії.
Більше того, за її словами, у найгіршому випадку молодих німців, швидше за все, попросять воювати не за власну країну, а за Латвію чи іншу прифронтову державу.
Водночас у Німеччині зростає кількість тих, хто відмовляється від військової служби з міркувань совісті. Минулого року ця цифра сягнула 2998 осіб - порівняно з 200 у 2021 році.
Крім того, багато молодих німців можуть бути просто принципово проти ідеї вступу до армії. Минулого місяця на федеральних виборах дві партії, які виступають проти озброєння України - ультраправа "Альтернатива для Німеччини" і ультраліва "Ліві" - отримали майже половину голосів виборців віком від 18 до 24 років.
Хоча нещодавнє опитування, проведене соціологічною компанією YouGov, показало, що 58% німців підтримали б повернення до призову на військову службу, лише третина з них у віці від 18 до 29 років відчувають те ж саме.
Німоен, який сам є виборцем партії "Ліві", з великою підозрою ставиться до європейської гонки за переозброєнням. За його словами, для європейських лідерів було дуже мати войовничий вигляд.
"Річ у тому, що в кінцевому підсумку в окопах опинюся я", - підсумував він.
- Більш як половина німців, які взяли участь в опитуванні Forsa, вважають, що Україна має погодитися на територіальні поступки заради миру.
- Актуальне
- Важливе











