
У Трампа простежується одержимість Західною півкулею, - політолог Еш
Лідери Китаю, РФ та США хотіли б на трьох поділити світ, і якщо Європа матиме достатньо політичної волі, саме вона здатна запобігти реалізації такого сценарію
Про це заявив політолог і журналіст Тімоті Еш в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському на телеканалі Еспресо.
Він відповів на питання, чи може бути нова "Ялта" між Китаєм, РФ та США.
"Ця трійка сильних, на їхній погляд, лідерів прагне бачити світ саме таким. Великі держави збираються разом, якщо не в Ялті, то будь-де, щоб укладати угоди й ділити світ на сфери впливу", - сказав Еш.
На його думку, у Трампа простежується своєрідна одержимість Західною півкулею.
"Його ідеї щодо Гренландії, Канади, Панами та Мексики, уявлення про США як про домінуючу силу, гегемона в регіоні доповнюються баченням Китаю в Азії та, можливо, Росії в Євразії. Такий спосіб мислення справді існує", - зазначив політолог.
Еш додав, що саме тут криється принципова різниця.
"Європа сьогодні зовсім не така, якою була в 1945 році, коли в Ялті відбулася знаменита зустріч. Тоді континент лежав у руїнах, виснажений і безсилий. Сьогодні ж ми маємо найбільш об’єднану, найбагатшу і багато в чому найвпливовішу Європу за всю її історію. Сукупно економіки країн Європейського Союзу перевищують російську щонайменше у дванадцять разів. Ми справді витрачаємо значні ресурси на оборону. І якщо Європа матиме достатньо політичної волі, саме вона здатна запобігти реалізації такого сценарію", - вважає він.
Політолог наголосив, що Путін фактично одноосібно контролює Росію, тоді як Трамп не має аналогічної влади у Сполучених Штатах.
"Навіть у межах його власної Республіканської партії є чимало тих, хто не підтримує подібний підхід, не кажучи вже про представників інших політичних сил. Тож так, загроза існує. Ці троє лідерів хотіли б, щоб такий світ став реальністю, але ми маємо всі підстави й можливості цьому завадити", - підсумував Еш.



- Актуальне
- Важливе













